Foto: Instagram.com

Michaela / / Série
Tento počin vyvolal obrovskú vlnu kritiky.

Svet sa mení, no my sa však málokedy meníme s ním. Máme klapky na očiach a tvrdohlavo si trváme na svojich sterotypoch. No to sa môže zmeniť. Preto klobúk dole pred tými, čo majú odvahu. Rúcajú bariéry a ukazujú, že na svete je priestor pre nás všetkých. Aj keď ste sa narodili ako chlap, môžete sa stať nádhernou playmate a ocitnúť sa v najnovšom vydaní Playboya.

Presne to sa podarilo francúzskej modelke Ines Rau, ktorá sa objaví v novembrovo-decembrovom dvojčísle Playboya už na budúci mesiac. Bude to obrovský krok nielen pre Ines, ktorá mala dlhé roky problémy so sebavedomím, ale aj pre samotný magazín. Vôbec po prvýkrát v 63-ročnej histórii Playboya sa na obálke ocitne transgender.

Byť ženou znamená jednoducho byť ženou

Modelka, ktorá podpísala zmluvy s viacerými špičkovými módnymi návrhármi, na prvý pohľad nemá dôvod na komplexy. Avšak ona sama vie, čím všetkým musela prejsť. Otvorene hovorí o tom, aký mala problém sa vysporiadať s inakosťou, ako ju v sebe najprv silou-mocou potlačovala. Nie je to ľahké vytŕčať z radu. „Veľmi dlho som o tom nerozprávala. Snažila som sa na to zabudnúť, potlačiť to. Bála som sa, že ma budú odcudzovať. Myslela som si, že si nikdy nenájdem priateľa, pretože som čudná. Ale pritom som zistila, že sa niet čoho báť. Je také oslobodzujúce hovoriť pravdu. A tí, ktorí s ňou majú problém? Tí mi za to naozaj nestoja!“ tvrdí Ines. Možno jej slová znejú ako klišé, avšak majú veľkú výpovednú hodnotu. A Playboy si zaslúži uznanie, že sa nebál ísť do niečoho iného, i keď tým určite stratí „zopár“ fanúšikov.

Z jej fotografií ide charizma. Vidno, že je s novým „ja“ úplne stotožnená

US PLAYBOY MAY 2014 BY RYAN MAC GINLEY FOREVER GRATEFUL. #HUGHHEFNER #LEGEND #AVANDGARDE #PLAYBOY

A post shared by INES RAU (@supa_ines) on

Bored in between sets , trying to do a #RichardAvedon selfie beauty campaign on my own

A post shared by INES RAU (@supa_ines) on

Žite svoj život. Nikdy ho nevymeňte za víziu ostatných

CLOSE UP OF ONE OF THE IMAGES FROM ANTIDOTE💥 FANTASY ISSUE SHOT BY AMAZING YANN WEBER. @messikajewelry

A post shared by INES RAU (@supa_ines) on

Na predvádzacom mole sa cíti ako ryba vo vode

Ines má ženstvo v krvi, i keď príroda mala s ňou iné plány. V osemnástich začala tancovať v jednom klube na Ibize a neskôr nafotila svoj prvý book. Vtedy jej kariéra nadobudla raketový štart. Jej nezvyčajná krása priťahovala ľudí ako magnety. „Cítiť sa sexy nie je záležitosťou pohlavia. Vždy budem bojovať za práva LGBTQ komunity, ako aj za práva žien,“ dodáva modelka, ktorá rúca bariéry. Snaží sa vyvrátiť mýty o transgenderoch, nebojí sa veci nazývať pravými menami a verí, že najviac odsudzujeme to, čo nepoznáme. A to sa musí zmeniť.

Až na stránky Playboya. A zaslúžene

MURDERED THAT SET 📸TODAY IN L.A .

A post shared by INES RAU (@supa_ines) on

Nasleduj svoj sen!

Ines má veľa priateľov, ktorí jej veria a podporujú ju

Dôležitý je vnútorný pocit

Exited to see what's the new year is about to bring. Life is a fairy tale

A post shared by INES RAU (@supa_ines) on

Rozdielnosť však akceptujeme s veľkými ťažkosťami.  Transgender modelka Caroline Cossey, ktorá v osemdesiatych rokoch minulého storočia stratila všetko, po tom, čo zverejnila svoju inakosť, tvrdí že práve zakladateľ playboya, Hugh Hefner, jej veľmi pomohol. Dal jej príležitosť v dobe, keď sa každý na ňu vykašľal. A to sa naozaj cení.

Pozri aj: 10+ ilustrácií, ktoré odhaľujú dvojité štandardy dnešnej doby. Áno, týkajú sa aj vás

huffingtonpost.complayboy.com
0
Komentovať (0)