foto: instagram.com (instabytess)

Michaela / / Série
Aj ten váš najväčší komplex môže byť darom. Švédska modelka ukázala celému svetu, že aj to, čo považovala za najväčšiu prekážku, môže byť v skutočnosti veľkou výhodou.

V štrnástich oplešatela, pretože trpí alopéciou. V časoch puberty bola pevne presvedčená, že jej sen stať sa modelkou, je naveky zahataný. Therese Hansson zo švédskeho mesta Malmö, však dokázala prekonať samu seba. Roky nosila parochne, až raz si povedala, že má dosť pretvárky. Napriek tomu, že je holohlavá, je žiadanou modelkou, ktorá cestuje po celom svete. 

Pre 14-ročnú dievčinu byť bez vlasov musí byť poriadna trauma. Therese však mala šťastie na rodinu, ktorá jej poskytla podporu vtedy, keď  to najviac potrebovala. O jej nedostatku však vedelo len zopár priateľov. Od skorej puberty nosila parochne, aby sa svet nedozvedel o tom, čo ju trápilo najviac na svete.

Cez sociálnu sieť sa spojila s komunitou ľudí, ktorí tiež dostali do vienka plešatosť. Tam si našla spriaznené duše, ktoré jej rozumejú, pretože vedia, o čom to celé je. „Prvý pocit, keď som vyšla do ulíc bez parochne, bol neskutočný. Akoby zo mňa spadol obrovský kameň, ktorý ma ťažil po celé tie roky,“ spomína Therese. Odvtedy sa začala na svoj problém dívať inak. Plešatosť dáva možnosť vyniknúť jej dokonalým črtám tváre a na módnych mólach je jednoducho neprehliadnuteľná. Teraz už parochňu nosí len výnimočne. Prestala byť háklivá na vlasy, užíva si život, v ktorom je našťastie dostatok priestoru na inakosť. Pozrite si spolu s nami fotografie jedinečnej modelky, ktorá môže svojím príkladom inšpirovať ostatných.

Aj ten najväčší komplex môže byť v skutočnosti výhodou


Iná, než všetky ostatné


Tess sa teší zo záujmu modelingových agentúr


Parochne sú už len doplnkom, nie nevyhnutnou pomôckou


Krása môže mať tisíc podôb


Obzrie sa za ňou nejeden muž


Ak vám život dá len samé citróny, urobte si z nich limonádu


Precestovala takmer celý svet


Tessin nezvyčajný zjav upúta na prvý pohľad


Najdôležitejšia je vnútorná pohoda


Vždy sama sebouVšetko, čo nám príde do cesty, má svoj zmysel. Aj Therese by o tom vedela rozprávať. V súčasnosti okrem toho, že sa venuje modelingu, sa snaží zvýšiť povedomie ľudí o alopécii, ktorá trápi aj mladých ľudí. Vie, že aj o nepríjemných veciach treba rozprávať. Pacienti, ktorí sa trápia s plešatosťou, potrebujú mať v prvom rade podporu. Therese môže byť pre nich skvelým príkladom toho, že naozaj všetko sa dá prekonať a prekážky v skutočnosti existujú len v našej hlave.

Pozri aj: Plus size modelka zverejnila na Instagrame fotky odhaľujúce celulitídu. Tvrdí, že by sme to mali prestať vnímať ako niečo škaredé

boredpanda.com
0
Komentovať (0)