Foto: twitter.com (DCZKY1)

Michaela Galambošová / / Série
Niekedy príroda vytvorí naozajstné hračky. Zviera, ktoré nedávno objavili v Rusku, definitívne medzi ne patrí.

Ruské mesto Čeľabinsk, ktoré sa nachádza v južnom Urale, sa môže tešiť z nezvyčajného objavu. Miestni pred časom zbadali tvora, ktorého akosi nevedia zaradiť. Je to pes alebo medveď? Ani fotografie zvieraťa vám nepomôžu stanoviť jednoznačnú odpoveď. 

Toto zviera by sme mohli zaradiť medzi hybridov, pretože je to napoly medveď, napoly pes. Aspoň tak vyzerá. Z genetického hľadiska nie je možné, aby jeho rodičmi bol pes s medveďom. Kde sa teda stala „chyba?“ Na to zatiaľ nikto nepozná odpoveď. Tento nezvyčajný tvor, ktorého akosi nikto nevie zaradiť, skončil v útulku pre zvieratá. Pohľad naňho však nevyvoláva strach, ale súcit.


Skončil v útulku


Ak by ste si ho chceli osvojiť, čakala by vás poriadna drina. Podľa aktivistu Igora, ktorý bol pri záchrane tohto čudesného tvora, chytiť ho nebolo vôbec jednoduché. Nikomu neveril, bál sa a prejavoval známky agresivity. Zrejme v útulku predsa len ostane určitý čas. Ruskí vedci chcú urobiť sériu testov, ktorá by im pomohla nájsť odpoveď na to, čo to vlastne je.

O zvierati majú len málo informácií, všetko je na báze dohadov. Jedno je isté. Podobného tvora zatiaľ nikde inde nenašli. Je to pes alebo medveď? Ku ktorému názoru sa prikláňate vy?

Pozri aj: Objavili najstaršie zviera na Zemi. 512-ročný žralok sa narodil v čase, keď Kolumbus objavoval Ameriku

ladbible.com
0
Komentovať (0)