Foto: Profimedia

Počas štvrtka zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v oblasti okolo mesta Doneck, uviedol ukrajinský generálny štáb.

V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda 43 200 ruských vojakov. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Najviac strát okolo mesta Doneck

Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo aj o 1849 tankov, 4108 bojových obrnených vozidiel, 3021 vozidiel a palivových nádrží, 975 delostreleckých systémov, 261 odpaľovacích raketových systémov, 136 systémov protivzdušnej obrany, 193 vrtuľníkov, 233 lietadiel, 778 dronov, 185 striel s plochou dráhou letu, 15 lodí a 90 kusov špeciálnej techniky.

Počas štvrtka zaznamenali ruskí okupanti najväčšie straty v oblasti okolo mesta Doneck, uviedol ukrajinský generálny štáb.

Foto: SITA

Posila z Británie

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov oznámil, že z Veľkej Británie prišli do krajiny salvové raketomety M20 MLRS. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter sa poďakoval šéfovi britského rezortu obrany Benovi Wallaceovi a britskému ľudu za dodanie tohto daru. „Vaša podpora je ohromná a pre Ukrajinu veľmi dôležitá,“ napísal Reznikov. Informuje o tom britský web The Guardian.