Foto: facebook.com/ Olloph Samorost

Českým internetom sa šíri video, v ktorom otec nabáda dcérku aby zbila vankúš bejzbolkou. Má si pritom predstavovať, že je to "cigáň" alebo moslim.

Mať dieťa je vždy veľká zodpovednosť. Správny rodič myslí na blaho svojich detí odmala a snaží sa z nich zvyčajne vychovať dobrých a slušných ľudí. Každý sa ale tejto neľahkej úlohy zhostí po svojom a výsledky tak bývajú často rôzne. Avšak či chceme alebo nie, svoje deti aj tak vychovávame vo svoj obraz. Tak to je žiaľ aj v nasledujúcom videu, ktoré sa objavilo v susednom Česku.

„Idem biť vankúš“ hovorí dievčatko vo videu. Mužský hlas sa vzápätí pýta: A budeš si predstavovať, že je to cigáň alebo moslim? „Áno“ odvetí dievča, na čo ju muž vyzve, aby išla do toho. Keď dievčatko celou silou bije palicou do vankúša, ozve sa opäť mužský hlas s „otcovskou“ radou: „Počkaj, iba mu zlom niekoľko kostí, nezabi ho“.

Dievčatko ďalej tvrdí, že vankúš je cigáň a na otcovu otázku odpovie, že sú zlí. Po ďalšom nabádaní povie, že sú to „zmrdi“.

Výchova dívek v (slušno)čechách aneb zbij ten cikánskej polštář bejzbolkou.. Mě se teda chce blít a takovýho fotra bych poslal rovnou na kastraci. Lobotomii už má evidentně za sebou

Posted by Olloph Samorost on Freitag, 4. August 2017

Video má už v rukách česká polícia, ktorá sa ním, tak ako aj sociálne úrady budú zaoberať, keďže vo videu je jasne vidieť zlyhanie funkcie rodiča. Video pobúrilo tisíce ľudí a teraz sa obracajú na kompetentné orgány, aby situáciu riešili, čomu sa vôbec nedivíme. Veď učiť dieťa otvoreným prejavom rasizmu je niečo, čo musíme vždy odsúdiť. No najviac nám je ľúto práve samotnej aktérky videa a toho, že otec ju namiesto vodenie po výletoch, hrania sa s ňou a spoznávania prírody, učí prejavovať agresiu a nenávisť voči ostatným ľuďom a menšinám. My len dúfame, že dievčatko si tieto choré spôsoby výchovy neosvojí a do budúcnosti ju táto forma výchovy neovplyvní.

Pozri aj: Žena v lietadle nedokázala upokojiť svoje deti a všetci cestujúci zúrili. Situáciu zachránila iná matka a jej reakciu teraz zdieľajú tisíce ľudí

idnes.cz
Príbehy
0
Komentovať (0)