Foto: boredpanda.com/Al Rai

Matej Mensatoris / / News
Holub pašoval na svojom chrbte extázu. Vďaka pozorným colníkom sa tieto drogy nedostali na ulicu.

Takmer denne sa zo správ dozvedáme o tom, že polícia zadržala nejakého pašeráka drog. V drvivej väčšine ide o ale o ľudí. Avšak výnimka potvrdzuje pravidlo. Keď kuvajtskí colníci zbadali holuba, ktorý im doslova preletel nad hlavami, rozhodli sa ho sledovať a odchytiť. Ich intuícia, že by sa to mohlo vyplatiť, bola správna. Holub totiž pašoval z Iraku do Kuvajtu až 178 tabliet extázy. 

Využívanie holubov na prepravu malého množstva predmetov nie je nič nové. Veď poštové holuby sú známe už tisíce rokov, bežne sa napríklad na rýchlu korešpondenciu využívali už v starovekom Egypte. Pašovanie drog pomocou holubov je však až fenoménom dnešnej doby, no napodiv veľmi efektívnym. Holuby dokážu preletieť až 150 kilometrov bez zastavenia a rýchlosť letu dosahujú aj 80 km/h. To z nich robí ideálnych pašerákov a to aj vďaka tomu, že dokážu na svojom tele prepraviť náklad o hmotnosti 10% ich telesnej váhy.

Kuvajtskí colníci chytili holuba, ktorý v malom batôžku na chrbte pašoval až 178 tabliet extázy.

Al Rai

Využívanie poštových holubov na pašovanie drog sa v poslednej dobe rozmáha stále viac. Výhodou je, že drogy sú malé a ľahké a tým pádom sú na takúto prepravu ideálne.

Al Rai

Holub dokáže preletieť až 150 kilometrov bez zastavenia a unesie náklad zodpovedajúci až 10% jeho telesnej hmotnosti.

ladbible.com

Koľkých potenciálnych pašerákov ste iba dnes videli vy?

notthatdanadane

Pozri aj: Slovenská polícia sa dnes na Facebooku pochválila, že hľadá drogy v bratislavskej škole. Keby komentáre nemazala, reakcie internetu by ťa dostali do kolien

boredpanda.comladbible.com
0
Komentovať (0)