Michal Blaško / / Objektívom
Napriek tomu, že už nie je najmladší, stále svojou individuálnosťou a inováciami ťahá aj mladé publikum na svoje koncerty. Dva dni po svojej štyridsaťosmičke prišiel...

Napriek tomu, že už nie je najmladší, stále svojou individuálnosťou a inováciami ťahá aj mladé publikum na svoje koncerty. Dva dni po svojej štyridsaťosmičke prišiel oslavovať aj do Bratislavy. Prvý klubový koncert Trickyho na Slovensku bol 30. januára, bol v KC Dunaji a bol výborný.

Nie všetko vždy býva dokonalé a medzi ľuďmi koluje názor, že úzky a dlhý priestor KC Dunaju nebol práve najlepší. A to práve preto, že diváci stojaci ďalej si atmosféru nemohli až tak vychutnať. Dunaj však splnil všetky predstavy o klube, v ktorom sa konajú najlepšie párty. Keď sa o štvrť na jedenásť zhasli svetlá, vypredaný klub ostal stáť. Omeškanie o vyše hodinu spôsobilo, že začal rovno Tricky. Všetkým milovníkom dunivých beatov mohlo byť hneď jasné, že toto je miesto, kde presne chcú byť.

Tricky je známy ako experimentátor, ktorý sa nikdy neuspokojí a stále hľadá nové hudobné možnosti. Turné so zastávkou aj v Bratislave je spojené s jeho najnovším albumom Skilled Mechanics, ktorý vyšiel v tomto kalendárnom roku. A to je stále len január.

Zazneli piesne z nového albumu ako Hero, nahrávka Unreal so ženským vokálom a nepravidelnými basovými tónmi. Žiadna z jeho piesní nebola veľmi dlhá. Pre jeho koncert bolo typické skôr časté striedanie piesní, nálady, žánrov, a teda aj príbehov, ktoré vypovedal. Publiku venoval aj rockovejšie veci pričom ho roztancoval, ale nechal ho aj rozjímať spolu s melancholickými spevmi. Ako je už jeho zvykom, jeho vokál skôr zanikal a vytváral len basový part ku spevom dvoch zvyšných hudobníkov.

Na pódium sa kvôli ľuďom vrátil celkovo dvakrát. Ako jeden z prídavkov bola skladba z jeho nového albumu, volá sa Boy. Na tretie vytlieskavanie sa britský hudobník už nevrátil, dal prednosť iným DJ – om, ktorí by hrali až do bieleho rána, keby bolo leto a slnko by vstávalo skôr.

tricky dunaj (1)

tricky dunaj (2)

tricky dunaj (3)

tricky dunaj (4)

tricky dunaj (5)

tricky dunaj (6)

tricky dunaj (7)

tricky dunaj (9)

0
Komentovať (0)