Michal Blaško / / Objektívom
Ste na správnom mieste a žijete v správnej dobe. Možno to tak vždy nevyzerá a nemáte ten pocit, no pokiaľ je vaším koníčkom spoznávanie rôznorodej kultúry,...

Ste na správnom mieste a žijete v správnej dobe. Možno to tak vždy nevyzerá a nemáte ten pocit, no pokiaľ je vaším koníčkom spoznávanie rôznorodej kultúry, môžete tak povedať. Dnes už je v Bratislave možné za jeden večer prejsť z akcie na akciu aj viackrát. Každá pritom môže byť s inými ľuďmi, muzikou, atmosférou… 8. marca sa v bratislavskom klube MMC stretli ľudia, ktorí chceli vidieť niečo alternatívne, a ani v tomto multikultúrnom svete, o ktorom sme práve písali, to bežne nezažijú. Na Slovensko prišiel IAM{X}.

Britskí hudobníci si zo začiatkom dali načas a nechali publikum s napätím čakať. Keď však konečne prišli na pódium, začalo sa plynulé a veľmi profesionálne vystúpenie bez jedinej chyby. Ich tempo bolo vysoko nasadené už od začiatku a nepoľavili ani do posledného prídavku. Energické dievčatá publikum burcovali, naopak, bubeník bol skôr „neviditeľný rytmus“.

Hudba nebola jediným tvorcom celkového zážitku. Pri sumáre treba do tejto kolónky zaradiť aj premietanie na štyroch plátnach. Kapela IAM{X} je fascinovaná detailami. Na plátnach boli zobrazené rôzne výjavy zo života cez krajinu, rozpuk kvetov, detaily ľudí aj ľudských tiel, až po zábery s nádychom perverzity. Nič však nebolo prehnané, práve naopak, krásne dokresľovalo atmosféru. Celkovú atmosféru vytvárali aj fanúšikovia, pričom niektorí boli svojím výzorom podobne zaujímaví, ako ich obľúbení muzikanti, hovoria tomu aj postapokalyptický štýl.

IAM{X} sa na Slovensku prezentoval aj so svojím šiestym štúdiovým albumom s názvom Metanoia, z ktorého zahral piesne Happiness, No Maker Made Me, titulnú Oh Cruel Darkness Embrace Me, Insomnia, North Star a Aphrodisiac. Frontmana Chrisa Cornera k tomuto hudobnému počinu inšpirovala chronická nespavovosť – insomnia. Insomnia bola zároveň aj najmelancholickejšou piesňou koncertu.

Trochu výstredný, ale veľmi priateľský IAM{X} sa na záver s publikom podelili aj o fľašu vína. Bola to milá bodka jedného z tých zaujímavých a netypických večerov, ktoré sa uskutočňujú v Bratislave.Komentovať (0)