16. októbra 2008 pouličný hudobník na Youtube nahráva pieseň Love Someone. "Vždy som chcel mať kapelu s menom Dub Fx," hovorí presne o osem rokov neskôr a ukazuje na chalanov po svojej ľavici a pravici: "a týchto chlapcov v nej!"

Od roku 2006 Austrálčan vládne svetu street performance. V tom roku mal len svoj hlas, loop station a veľkú dávku talentu, dnes už vypredáva veľké európske sály. 16. októbra 2016 konkrétne jednu z našich, teda bratislavskú Starú tržnicu.

Koncert otvára DJ Draft, po ňom prezentuje svoj sólo projekt jeden z Dub Fx crew Andy V. „S Dub Fx-om spolupracujem už niekoľko rokov, no vždy som chcel mať aj vlastnú šou,“ zdeľuje pomaly zbiehajúcemu sa publiku. Spevák, klávesák a saxofonista, podobne ako aj jeho známejší spolupracovník využíva vrstvenie zvuku. V roku 2016 hrá sólo pred publikom, podľa jeho slov, vôbec po prvýkrát. Návštevníci si môžu zakúpiť aj jeho debutové album Live in Florenc. V roku 2016 prvé vystúpenie aj sólo album. Čo bude o osem či desať rokov?

dubfx3

Dub Fx začína hrať úplne presne o ôsmej hodine. Najskôr piesne z nového albumu Thinking clear, ktorý vyšiel 26. augusta 2016. V druhej časti aj mix niektorých starších obľúbených songov. Hneď zo začiatku badáme to, že Dub Fx už nepôsobí ako pouličný muzikant z videí, ale jeho vystúpenia sú naozaj veľkolepé. Niektorým možno vadí, že z nich zmizla istá spontánnosť a preto celkový dojem môže byť až príliš dokonalý, teda tak trocha nudný. Iným fanúšikom to zrejme tak vôbec nepríde, lebo sa počas dvojhodinovej nádielky hudby zabávať neprestávajú. Z nových piesní má úspech hlavne Fake Paradise.

dubfx2

Performer fúzie reggae, drum and bassu a hiphopu sa z bratislavkého publika, ktoré ho na konci burácavo vytlieskava, veľmi teší. Ako jeden z prídavkov zahrá pieseň Love me or not a tým, ako otvorene prizná, že pokazil basovú linku a nahrá ju znovu dokazuje, že milosť a spontánnosť sa z jeho vystúpení úplne nevytratila.

dubfx1

Dub Fx u nás vystupoval už šiestykrát. Prvýkrát sa ukázal v bratislavskom Nu Spirite, do klubových priestorov sa vtedy prišlo pozrieť len málo ľudí. Neskôr vystupoval na dvoch ročníkoch festivalu Grape (2013 a 2016) a v roku 2014 sa stal mimožánrovým headlinerom reggae festivalu Uprising.

Interez.sk (Bea Javorčíková, foto: Džaro Novák)
Príbehy
0
Komentovať (0)