boredpanda.com/reuters

Matej Mensatoris / / News
47 metrový ľadovec sa zrazu objavil na pobreží kanadskej dediny. Okamžite sa z neho stala atrakcia, ktorou sa nemôže žiadna iná dedina na svete pochváliť.

Malá rybárska dedina na východnom pobreží Kanady čelí obrovskému náporu turistov. Dôvodom je veľký ľadovec, ktorý sa priplavil minulý víkend k pobrežiu. Dedinka s približne 500 obyvateľmi na Newfoundlande tak má novú atrakciu v podobe 47 metrového ľadovca, ktorý vytvára úžasnú panorámu.  

„Je to najväčší ľadovec, aký som tu kedy videl“ hovorí starosta dedinky Ferryland, Adrian Kavanagh. 

Iceberg! Dead ahead! #icebergs #ferryland #wind #sundayfunday #eastersunday #titanic

A post shared by J Billz (@jbillz709) on

Ľadovec sa nachádza blízko pobrežia, čo láka mnohých ľudí, aby si s ním urobili zaujímavú fotografiu. Podľa starostu to vyzerá, že ľadovec narazil na dno, a tak na tomto mieste ešte nejaký čas určite zotrvá.

Pobrežie Newfoundlandu je známe tým, že sa tu v tomto období objavujú „migrujúce“ ľadovce z Arktídy a nie je ničím neobvyklým vidieť tu stovky ľadovcov. No tento je svojou veľkosťou a polohou kde „zakotvil“ výnimočný.

Nie každý má ale z ľadovca radosť. Keďže dedina žije z rybárstva a lodnej dopravy, tá je kvôli ľadovcu čiastočne ochromená. Bude sa tak musieť počkať, kým sa ľadovec prirodzene roztopí a dedinka sa vráti do svojich starých, zaužívaných koľají.

Who's bringing the ice ? ❄️ #iceberg #newfoundland #explorenl

A post shared by Reane Ashley Ashford (@reaneashley) on

Pozri aj: Je to len diera. TripAdvisor zverejnil najpodivnejšie hodnotenia unikátnych svetových destinácií

interez.sk (mmm), iflscience.com
Komentovať (0)