Informácia ešte nie je oficiálne potvrdená, mnohí si myslia, že ide o 1. apríl.

Ešte včera nebolo jasné, kto sa stane novým minstrom sociálnych vecí a rodiny. Prezidentka totiž odmietla vymenovať kandidáta za Sme rodina, Jozefa Hlinku. Hnutie Sme rodina prehodnocovalo svoju personálnu nomináciu na tento post.

Dnes Igor Matovič zdieľal status, v ktorom prezradil meno nového ministra. Má ním byť Boris Kollár. Médiá však začali polemizovať, či sa nejedná o prvoaprílový žart. Informácia zatiaľ nie je potvrdená, prezidentka dnes vymenovala novú vládu, post ministra sociálnych vecí a rodiny však nie je ešte obsadený, Sme rodina od včera prehodnocuje kandidáta. Dočasne ho povedie minister dopravy Andrej Doležal.

Toľko chodil okolo horúcej kaše, až sa nakoniec rozhodol – Ministrom práce, sociálnych vecí a RODINY bude priamo šéf…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 1. apríla 2021

Meno bude známe na budúci týždeň

Sme rodina naďalej prehodnocuje nomináciu na post ministra práce, ktorý zatiaľ ani po rekonštrukcii vlády obsadený nie je. Exminister práce Milan Krajniak (Sme rodina) si myslí, že budúci týždeň by už mohli mať meno nominanta, nateraz nechcel žiadne konkrétnosti povedať. Dodal, že budúci týždeň zasadne zrejme aj ich predsedníctvo a klub.

“Hovoriť o menách je predčasné, my sa ešte poradíme. Pravdepodobne v utorok (6. 4.) budeme mať naše predsedníctvo a klub, kde sa dohodneme na ďalšom postupe,” povedal. Pripustil aj možnosť, že by si hnutie Sme rodina vymenilo jedno ministerstvo s inou koaličnou stranou. Všetko však závisí od dohody. Krajniak nevie o výhradách prezidentky voči ich poslancovi Jozefovi Hlinkovi, o ktorom sa hovorilo ako o možnom ministrovi.

Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský rovnako uviedol, že meno nominanta povedia až potom, ako sa dohodnú, a možné úvahy komentovať nechcel. “Sme rodina v tejto chvíli prehodnocuje miesto ministra práce,” uzavrel.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )