reprofoto: Youtube

Facebook prichádza so zmenou svojho desktopového dizajnu.

Sociálna sieť Facebook sa snaží držať krok s modernými trendmi, aj čo sa týka dizajnu. Pred približne dvomi mesiacmi sa avizovali zmeny loga, ktoré zakomponovala sociálna sieť aj do svojich aplikácií ako je Instagram a WhatsApp. V rámci konferencie F8 tiež šéf Facebooku Mark Zuckerberg oznámil zmeny v desktopovej verzie sociálnej siete. A tie prišli už aj na Slovensko. 

Facebook je tiež známy tým, že mnohé väčšie zmeny najprv testuje na niekoľkých užívateľoch, kým ich naplno spustí. A tak je to aj v prípade nového dizajnu desktopu. Ako informuje portál TV Noviny, v poslednom období sa nový vzhľad objavil aj na Slovensku. Užívateľ je ale vopred informovaný na prepnutie do Facebook beta.

Zmeny prináša najmä rozloženie stránky. Na ľavej strane sú najpoužívanejšie stránky, skupiny, udalosti a hry. Pravá strana je stále určená na konverzácie a zobrazuje sa tam aj pripomienka narodenín.

Veľkú zmenu spôsobuje zmiznutie hornej modrej lišty, vďaka čomu sa desktopová verzia podobá viac na tú mobilnú.

Súčasťou novej verzie by malo byť aj prepnutie na tmavý režim, no ako ďalej informujú TV Noviny, tento režim nemusí byť dostupný každému.

Vzhľad nového Facebooku tak pôsobí viac minimalisticky a je aj užívateľsky intuitívnejší. V prípade, ak si užívateľ nevie zvyknúť na beta verziu, má možnosť si ju prepnúť naspäť.

Po úvodnom otestovaní a vyriešení prípadných zistených chýb, by mal dostať nový dizajn každý užívateľ. Kedy sa tak ale stane, momentálne jasné nie je.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )