Ilustračná foto: MovieStillsDB

Tento projekt vyzerá viac než sľubne.

Aj keď pôjde žánrovo o iný projekt, mnohí fanúšikovia Toma Hanksa sú nadšení. Podľa najnovších informácií má totiž známy hollywoodsky herec už čoskoro zahviezdiť v pripravovanej filmovej adaptácii obľúbeného grafického románu. Očakávania sú o to väčšie, že za jeho produkciou stojí rovnaký tím, ako v prípade oscarového Forresta Gumpa. Zopakuje sa podobný úspech?

Článok pokračuje pod videom ↓

To je, samozrejme, ešte teraz ťažké povedať. Celý projekt je totiž zahalený rúškom tajomstva. Rozhodne ale pôjde o snímku, na ktorú sa oplatí upriamiť vašu pozornosť.

Filmová lahôdka od tvorcov Forresta Gumpa

Tom Hanks totiž stvárni hlavnú úlohu v pripravovanom filmovom spracovaní grafického románu s názvom Here. Režisérom projektu bude Robert Zemeckis a produkciu bude mať na starosť rovnaký tím, ktorý s hercom spolupracoval už pri kultovom osacarovom filme Forrest Gump. Informuje o tom portál Coming Soon.

Robert Zemeckis a Tom Hanks pri nakrúcaní Forresta Gumpa. Foto: MovieStillsDB

Vzhľadom na to, že pôjde o adaptáciu známeho komiksu, je isté, že pôjde o žánrový odklon a nebude to úplne dráma, aj keď tvorcovia môžu prekvapiť, čo z námetu uvaria.

Grafická novela s názvom Here pochádza z hlavy autora Richarda McGuira, ktorý príbeh pôvodne zverejnil ako 6-stránkový krátky komiks v roku 1957. Po takmer viac ako 50 rokoch sa ale k tomuto príbehu vrátilo vydavateľstvo Patheon Books, ktoré z príbehu spravilo grafický román. A mimoriadne úspešný.

Dej diela Here sa odohráva od minulosti až po vzdialenú budúcnosť a sústreďuje sa okolo jednej miestnosti, ktorú za ten čas obývali mnohí ľudia.

Zopakuje sa podobný úspech?

Viac informácií o projekte známych nie je, minimálne ale oficiálny popis príbehu znie pomerne lákavo. Rovnako tak aj správy o tíme tvorcov, ktorí za ním budú stáť. O scenár sa okrem režiséra Zemeckisa postará aj Eric Roth, s ktorým pracoval aj na scenári pri Forrestovi Gumpovi. Z toho je dnes kultové dielo, ktoré svojho času ohúrilo filmových kritikov až natoľko, že ho ocenili niekoľkými Oscarmi, okrem iného aj v kategóriách Najlepšia réžia, Najlepší herec v hlavnej úlohe a Najlepší adaptovaný scenár k filmu.

Kedy sa hotovej snímky dočkáme, zatiaľ taktiež nie je známe.