Foto: Profimedia, Warner TV (úprava: interez.sk)

Už čoskoro spustí vysielanie.

Už dlhšie sú známe informácie o novej televíznej stanici, ktorú na českom trhu plánuje spustiť spoločnosť HBO Europe, stojaca za streamovacou platformou HBO Max, či platenými kanálmi HBO alebo Cinemax. Novinka Warner TV však bude zadarmo.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Na satelite sa už objavilo skúšobné vysielanie českej verzie nového zábavného kanálu Warner TV HD,“ informoval web Parabola.cz. Stanica by sa podľa ich informácií mala už čoskoro pustiť do ostrého štartu vysielania.

Testovacie vysielanie

Testovacie vysielanie Warner TV HD sa objavilo v distribučnom multiplexe WarnerBros. Discovery (WBD) na satelite Eutelsat 9B a vysielací signál je určený výhradne pre testy operátora a následne pre televíznych operátorov, ktorí budú program ďalej šíriť svojim divákom.

Nová televízna stanica Warner TV HD má licenciu na všetky kľúčové distribučné platformy, teda pre satelitné, pozemné a aj internetové vysielania. Keďže v týchto dňoch spustila testovacie vysielanie, je možné očakávať, že v dohľadnej dobe už bude normálne vysielať.

Logo novej stanice Warner TV. Foto: WBD

Zadarmo a len v Česku

Súčasťou programu budú najmä filmy a produkcia z bohatej knižnice spoločnosti WBD. Warner TV si však budú môcť naladiť len v susednom Česku, licenciu pre slovenský trh spoločnosť HBO Europe nežiadala. Z jej portfólia sú ale slovenským divákom známe kanály ako HBO, HBO 2 a HBO 3, Cinemax, Cinemax 2, Discovery, Eurosport, Eurosport 2, Eurosport 4K, HGTV, TLC, Travel Channel, Investigation Discovery, Cartoon Network, CNN, Animal Planet, Cartoonito a Food Network.

Warner TV bude zadarmo len na dvoch trhoch – v Česku a Taliansku. V Poľsku patrí kanál tiež medzi platené.

Uložiť článok

Najnovšie články