foto: nokia.com

Je to už neuveriteľných 17 rokov, čo fínska spoločnosť Nokia predstavila mobil, ktorý je známy asi každému. Teraz však prichádza Nokia 3310 znova.

Kto by nepoznal mobilný telefón Nokia 3310? Tento legendárny, takmer nezničiteľný model sa opäť vracia na trh, no vo vylepšenom šate. Mnohým zjednodušoval život, pre množstvo z nás to bol prvý telefón, na ktorý si dobre pamätáme. Teraz je tu ale jeho nová verzia. V čom sa od seba líšia?

V porovnaní so staršou verziou, tá nová je takmer o polovicu ľahšia a užšia, ako pôvodný typ. Menšie zmeny sa týkajú aj hrán telefónu, ktoré sú po novom oblejšie. Nová „tritridesina“ je tiež plastová, no za to v nových farbách: lesklej červenej a žltej alebo matnej modrej či sivej.

Originálny model bol typický svojím čiernym displejom, ktorý stačil na to, aby si človek prečítal správu, zatelefonoval alebo si zahral hadíka. Stará verzia mala 1,5 palcový displej, zatiaľ čo tá z roku 2017 má už 2,4 palcovú obrazovku. Navyše je tu aj zlepšenie v podobe polarizačnej vrstvy, vďaka ktorej bude manipulácia s telefónom na slnku jednoduchšia.

Novinky sa týkajú aj konektivity. V novej verzii je aj bluetooth, mikro USB na nabíjanie alebo možnosť počúvať rádio. Veľkou zmenou je aj fotoaparát. Pred 17 rokmi bola iná doba, neexistovali žiadne sociálne siete, ľudia si nerobili „selfie“. Dnes je fotoaparát dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou moderných mobilných zariadení. Nová Nokia 3310 má 2-megapixelový fotoaparát a tak umožňuje zachytiť všetko, čo človek potrebuje, no len v základnej kvalite.

Staršia batéria Nokie vydržala aj niekoľko dní, veď človek napísal len pár esemesiek, zatelefonoval známym alebo hral spomínanú hru, no novší typ vydrží omnoho dlhšie. V režime standby to je až 31 dní. Zmenami neobišiel ani ikonický hadík. Je to hra, ktorú si ihneď spojíš s mobilom z dielne Nokia. Ten novší už ale stratil svoje čaro. Je totiž farebný.

Pýtaš sa, koľko táto staronová Nokia 3310 bude stáť? V minulosti si za pôvodný model mohol zaplatiť v prepočte aj 150 eur. Dnes cena novej Nokie 3310 je len necelých 50 eur. Kúpiť si ju môžete zatiaľ len z Británie, na Slovensko totižto dorazí začiatkom júna.

Pozri aj: Ak by ste v roku 2010 investovali 100 eur do Bitcoinov, teraz by ste už do konca života nemuseli pohnúť ani prstom

pocket-lint.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )