Kaloea

/ 0 / Michal Blaško
Raje a žraloky sú dva najobávanejšie predátory v ocenánoch, no ako vás prostredníctvom fotografií presvedčíme, nie je problém sa dostať s nimi do kontaktu bez toho, aby ste utrpeli akékoľvek poranenia.

Stretnutie s rajou pre vás môže byť tým posledným stretnutím vášho života. Keď vás jej jedovaté ostne prebodnú, bez rýchlej zdravotnej pomoci sa už len veľmi ťažko udržíte pri živote. Takýto tragický prípad sa stal aj expertovi Stevovi Irwinovi, ktorý bol v roku 2006 tragicky usmrtený týmto živočíchom. O svoj život sa však na ostrove Moorea vo Francúzskej Polynézii obávať vôbec nemusíte. Na tomto mieste si žraloky a raje tak zvykli na prítomnosť človeka, že ich správanie je skôr zvedavé a priateľské, ako útočné. 

Známa značka Kaloea, ktorá vyrába plavky, sa rozhodla, že pre svoju novú kolekciu nafotia modelky v nových plavkách práve na tomto ostrove. Ako sa samotná majiteľka značky Eve Riviere vyjadrila: „Plávanie so žralokmi a rajami je neuveriteľne nebezpečné, no zároveň je to jeden z najúžasnejších zážitkov, ktorý vám ostane na celý život.“ Pozrite si teda nasledujúce fascinujúce fotografie a taktiež aj video, ktoré vzniklo pri fotografovaní novej kolekcie plaviek.

Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea
Kaloea

dailymail.co.uk


Komentovať (0)