Ilustračné foto: Pixabay/Pixabay

Nigel bol považovaný za najosamelejšieho vtáka na svete. Či zahynul kvôli neopätovanej láske je otázne.

Keď na ostrov Mana pri Novom Zélande umiestnili ochranári až 80 betónových napodobením vtákov druhu sula biela, dúfali, že tieto atrapy prilákajú ďalšie vtáky a tie sa tam usadia. Tento zámer nevyšiel tak úplne, ako si predstavovali. Atrapy prilákali iba jedného jediného vtáka. 

Tohto vtáka vedci nazvali Nigel a bol označený za najosamelejšieho vtáka na svete. Od roku 2013 tu žil sám, iba v spoločnosti jednej napodobeniny, do ktorej za zamiloval. Staval jej hniezdo a snažil sa čistiť jej betónové pierka. Takéto správanie je u vtákov nezvyčajné, keďže vtáky sa až tak ľahko atrapami oklamať nedajú.

Ochranár Chris Bell povedal, že pre Nigela to musela byť zvláštna a frustrujúca skúsenosť. O betónovú napodobeninu sa staral, tá ale prirodzene na Nigela nereagovala, aj napriek jeho úpornej snahe zaujať ju. Nedávno na ostrov prišli ďalšie tri vtáky, no Nigela nezaujímali a stále sa venoval iba atrape.

Minulý týždeň ale ochranári zažili mierny šok, keď úbohého Nigela našli mŕtveho. Asi nikoho neprekvapí, že ho našli pri nohách svojej milovanej betónovej priateľky. Či vták zahynul na nejaké ochorenie, alebo to bolo kvôli sklamaniu z neopätovanej lásky, to asi navždy ostane záhadou.

Pozri aj: Závidia nám ich aj za hranicami. Toto sú plemenné zvieratá, ktoré boli vyšľachtené na Slovensku

theguardian.com, sme.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)