Foto: TS/Slovakia Going Zero Waste

Konferencia Slovakia Going Zero Waste bude online a zapojiť sa môžete aj vy.

Vzhľadom na pandémiu COVID-19 sa 3. ročník konferencie o živote bez odpadu „Slovakia Going Zero Waste“ prvýkrát uskutoční ONLINE.

Článok pokračuje pod videom ↓

Konferencia bude prebiehať počas troch dní, v termíne od 25.9. 2020 do 27.9. 2020. Jej cieľom je pomôcť nasmerovať Slovensko k udržateľnejšiemu spôsobu fungovania a k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu, ktorý predstavuje globálny existenčný problém pre
našu spoločnosť a životné prostredie.

Špeciálny hosť a množstvo spíkrov

Foto: Unsplash

Špeciálnym hosťom tohto ročníka je Will McCallum, riaditeľ Greenpeace z Veľkej Británie pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans, spoločnosti, ktorá funguje na báze zelenej udržateľnosti.

Konferencia „Slovakia Going Zero Waste“ je určená pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou – od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy.

Aj jednotlivec môže zmeniť svet

Foto: Unsplash

Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších súvislostiach, ktorým čelí naša spoločnosť v téme životného prostredia. Postarali sme sa o to, aby Slovensko prišli inšpirovať ľudia z praxe, ktorí s témou nie len pracujú, ale najmä, žijú.

Vieme, že najlepšie funguje motivácia samotnou praxou. Zameriame sa preto na prvé lastovičky dosahujúce konkrétne zmeny vo viacerých oblastiach. Preberieme inovácie napomáhajúce životu bez odpadu a najmä, sústrediť sa budeme na to, ako môže dosiahnuť človek, z akejkoľvek pozície, reálnu zmenu k lepšiemu vo svojom prostredí. Téma odpadu je zodpovednosťou každého z nás. Pridajte sa k nám a pomôžte nám nasmerovať Slovensko k udržateľnému životnému štýlu.

Ďalšie informácie nájdete na zero-waste.sk.

Najnovšie články