Tento projekt je spojením toho najlepšieho zo Slovenska.

V roku 2017 vyšiel vo vydavateľstve Real Music House, autorský album Altar unikátneho dua Luboš Šrámek& Nikolaj Nikitin. Samotný názov odkazuje na termín oltár. Ten obaja hudobníci postavili z deviatich obľúbených skladieb. Okrem vlastnej tvorby siahli aj po téme Leoša Janáčka, J.S. Bacha, či po parafráze známeho štandardu.

Do spolupráce prizvali slovenskú speváčku pôsobiacu v NY, Hanku G. Repertoár je spojením ich doterajšej tvorby. Pozostáva zo skladieb z Nikolajových albumov Personal Suite a New Winter Stories ku ktorým neskôr spravila Hanka originálne texty plné čarovnej poézie. V koncertnom repertoári odznejú aj skladby z Hankiných albumov Reflections of my soul a z albumu venovanému slovenskému folklóru Essence. Autorom, aranžérom a klaviristom je Ľuboš Šrámek, ktorý prichystal niekoľko svojich kompozícii z albumu White Dream.

Počas plánovaného turné navštívia viaceré kanadské mestá. Koncerty odohrajú už 1. októbra v Landsdowne Park, či 6. októbra Avant-Garde Bar v Ottawe. Ponuku dostali aj z Les Brasseurs du Temps v Quebecu, kde odohrajú koncert už 3. októbra.

TS
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy