Foto: MovieStillsDB

Predpovedali budúcnosť?

Juhokórejská snímka Parazit si z tohtoročného odovzdávania Oscarov odniesla najviac cenných sošiek. Uspieť sa jej podarilo v kategóriách Najlepší pôvodný scenár, Najlepšia réžia, Najlepší zahraničný film a aj Najlepší celovečerný film. Takýto úspech čakal snáď len málokto, obzvlášť v kategórii celovečerákov. Zdá sa však, že tvorcovia filmu úspech na Oscaroch viac-menej očakávali.

Predpovedali si budúcnosť?

Do jedného z propagačných posterov k filmu totiž ukryli prestížnu sošku filmových cien a až doposiaľ si ju nikto nevšimol. Stalo sa tak mesiac pred samotnou premiérou filmu v britských kinách, informuje portál Unilad.

Parazit je jednoznačne filmom, o ktorom sa veľa hovorí najmä po nedávnom udeľovaní Oscarov. Svojím námetom sa mu podarilo prekonať všetky ostatné v kategórii najlepších filmov a stal sa dokonca prvou cudzojazyčnou snímkou, ktorá dokázala zvíťaziť v dvoch kategóriách najlepších filmov v histórii udeľovania Oscarov. Niet preto divu, že na seba strháva nemalú porciu pozornosti.

Juhokórejská tragikomédia svoj potenciál na zisk mnohých filmových ocenení však ukázala dávno predtým, než na nedávnych Oscaroch. Svedčí o tom nielen množstvo ďalších filmových cien (snímka má na konte dve ceny BAFTA, jeden Zlatý glóbus aj Zlatú palmu z MFF v Cannes), pozitívnych reakcií divákov i kritikov, ale aj vlastná predpoveď.

Tvorcovia totiž na jeden z propagačných posterov svojho filmu ukryli sošku Oscara. Snažili sa tak nejakým spôsobom predpovedať jej zisk? To je to, čo momentálne zamestnáva filmových fanúšikov na internete, pretože akonáhle si na jednom z plagátov k Parazitovi Oscara všimli, stal sa z neho veľký virál.

Samozrejme, na tom, že tvorcovia film propagujú ako oscarový by nič nebolo. Ako ale uvádza portál Unilad, poster vznikol mesiac predtým, než Parazit Oscara vôbec od Akadémia vôbec získal. Dokážete ho na plagáte nájsť?

Foto: Curzon Artificial Eye/La Boca

Za autorstvom plagátu stojí britská distribučná spoločnosť Curzon Artificial Eye, ktorá oscarovú snímku do kín Veľkej Británie distribuuje. Poster ilustrovali umelci zo skupiny La Boca a prestížnu sošku ukryli do stredného riadku naľavo. Ak ho stále nevidíte, nakuknite pod stôl.

A ak by ste chceli Parazita vidieť v kinách, tak v tých slovenských máte možnosť už od 5. decembra 2019. Klubové kiná ho budú – vzhľadom na stále pretrvávajúcu oscarovú horúčku – premietať opäť.

Unilad
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )