Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Budúci týždeň 11. augusta má na pôde ministerstva zdravotníctva zasadnúť Pandemická komisia vlády SR, v prípade potreby sa operatívne zvolá tiež konzílium epidemiológov.

Na Slovensku vo štvrtok (6. 8.) pribudli dve úmrtia v súvislosti s ochorením COVID-19. Prvým je 71-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. O ňom už Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR informovalo vo štvrtok.

Druhou je 78-ročná pacientka, ktorá skonala v prešovskej fakultnej nemocnici. Celkovo tak Slovensko eviduje 31 úmrtí. Správu budeme aktualizovať.

Ilustračná foto: TASR/AP

Včerajšie pozitívne prípady

Ako informovalo ministerstvo zdravotníctva na svojej webovej stránke, pozitívny test na ochorenie COVID-19 malo 16 žien a 27 mužov vo veku od 5 do 80 rokov. Z nich bolo 12 potvrdených v okrese Bratislava a osem v okrese Prievidza. Zhodne po tri prípady pribudli v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Košice a Nové Zámky. V okresoch Senec a Dunajská streda zaznamenali po dva prípady a po jednom novom infikovanom majú okresy Bardejov, Galanta, Malacky, Partizánske, Púchov, Revúca, Šaľa, Trnava, Vranov nad Topľou a Žilina.

Počet pacientov na pľúcnej ventilácii sa zvýšil

V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 41 pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú 2 ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú piati pacienti s ochorením COVID-19. K včerajšiemu dňu sa tak počet pacientov, ktorí potrebujú pľúcnu ventiláciu zvýšil o 4.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )