aktuálna správa
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) uviedol, že pozitívni sa vrátili zo zahraničia a neboli zaočkovaní.

Na Slovensku potvrdili ďalšie dva prípady delta variantu nového koronavírusu. Zistili ich sekvenáciou. Osoby mali pozitívnu cestovateľskú anamnézu a neboli očkované. Po rokovaní ústredného krízového štábu to oznámil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Zároveň potvrdil, že na Slovensku zatiaľ nedochádza k šíreniu delta variantu a pandemická situácia v krajine sa naďalej zlepšuje.

„Potvrdzujeme dva nové prípady delta variantu, ktoré sa sekvenačnou metódou podarilo zachytiť. Ide o prípady zo zahraničia. Ani jedna osoba nebola zaočkovaná,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Tieto prípady sú, ako tvrdí, podchytené a nie je možnosť ďalšieho šírenia. „Je to memento na to, aby sme boli opatrní a pokračovali v epidemiologickom šetrení každého zisteného prípadu,“ podotkol Mikas. Minister zdravotníctva v tejto súvislosti vyzval ľudí na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Na Slovensku je k pondelku aktuálne celkovo šesť laboratórne potvrdených prípadov delta variantu. Všetky osoby boli nezaočkované a prišli zo zahraničia. Závery pondelkového rokovania ústredného krízového štábu bude Lengvarský spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO) predkladať v pondelok večer na zasadnutí koaličnej rady. Ak bude na všetkých opatreniach zhoda, v stredu (30. 6.) by mali byť prijaté na rokovaní vlády SR.

O nových opatreniach na hraniciach sa dozvieme v stredu

K odporúčaniam ÚKŠ sa účastníci rokovania nechceli vyjadrovať, pretože minister Lengvarský a minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) ešte dnes večer odovzdajú tieto závery na koaličnú radu. Lengvarský verí, že sa nájde pri všetkých opatreniach zhoda a v stredu 30. júna by mali byť prijaté aj na zasadnutí vlády SR.

„Je to základný ‚modus operandi‘ toho systému. Očkovaní budú mať výhody pri vstupe a nezaočkovaní budú prísnejšie kontrolovaní a budú zaregistrovaní v e-hranici,“ povedal. Nevedel však potvrdiť, či budú nové opatrenia platiť od 1., alebo 5. júla.

0
Uložiť článok
Komentovať