Foto: Photo by Pietra Schwarzler on Unsplash

Nadnormálne teplé počasie trvá na Slovensku aj v druhej polovici februára.

Upozorňujú na to odborníci Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ), ktorí na sociálnej sieti priblížili podrobnosti získané z meraní.

„Od 13. februára každý deň dosiahla na najteplejších miestach Slovenska maximálna denná teplota vzduchu hodnoty vyššie ako desať stupňov Celzia, pričom v najteplejších dňoch bolo aj viac ako 15 stupňov Celzia,“ uviedli.

Poukázali aj na to, že nezvyčajne vysoké teploty zaznamenali aj vo vysokých horských polohách

„Na Lomnickom štíte namerali v pondelok (17. 2.) 5,1 stupňa Celzia, čo je najvyššia hodnota teploty vzduchu nameraná na tomto vysokohorskom observatóriu vo februári od roku 1941,“ priblížili meteorológovia.

Februárové rekordy atakovali aj priemerné teploty, zaznamenané počas prvých 23 februárových dní na niektorých meteorologických staniciach. „Príkladom je juhozápad SR, napríklad v Bratislave na letisku dosiahla priemerná teplota vzduchu za prvých 23 dní tohtoročného februára šesť stupňov Celzia a rekord priemernej mesačnej teploty vzduchu (z roku 2016) pre február predstavuje na tejto stanici 6,1 stupňa Celzia,“ dodali meteorológovia.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )