Vôbec prvý festival na Slovensku, ktorý spojí výnimočnú hudbu s údernými debatami o životnom prostredí.

Taký bude prvý ročník enviro-hudobného festivalu NATURE. Tri dni v krásnej prírode na Jahodnej pri Košiciach uspokoja tých, ktorým “TO” nie je jedno.

„Sme radi, že aj napriek náročnej pandemickej situácii je festival NATURE jeden z tých, ktorý prežil. Samozrejme sme ho prispôsobili, aby spĺňal všetky odporúčania a nariadenia vlády a permanentného krízového štábu. Náš festival nie je veľký a angažuje prevažne domácu scénu hudobníkov a spíkrov, preto sme si vedeli dovoliť program preskupiť na iný dátum. Všetci účinkujúci reagovali ústretovo a s pochopením. Sme predsa všetci na jednej lodi. Teraz dokonca viac, ako kedykoľvek predtým. Pevne verím, že hlad po kultúre a zmysluplných debatách na enviro témy, ktorý v nás v týchto mesiacoch rastie, spoločne uhasíme koncom augusta v rekreačnom stredisku Jahodná pri Košiciach,“ vyjadril sa riaditeľ festivalu NATURE, Rastislav Šimko.

Príďte si zaspievať a zatancovať spolu s Janou Kirschner, Korben DallasMartinom Geišbergom, komorným sláčikovým Orchestrom Musica Iuvenalis, Chrisom Ellysom či Dennyiah a ďalšími. Medzičasom sa zastavte v stanoch, kde sa bude debatovať o klimatickej zmene, cirkulárnej ekonomike, sociálnom podnikaní a mnohých ďalších aspektoch meniacej sa doby a jej dopadoch na naše životy. Charizmatickí a fundovaní spíkri ako napr. Allan Bussard, Juraj Hipš, Erik Baláž, Daniela Piršelová, Ladislav Miko, Lenka Mynářová alebo Dr.Ján Stránský sa postarajú o to, že sa na situáciu okolo toľko diktovanej ochrany životného prostredia pozriete kriticky hneď z niekoľkých uhlov. Debatami vás prevedú moderátori Michal Sabo a Radka Kovaľ Mazáková.

Vítané sú celé rodiny – festival je viacgeneračný. Obrovský SRANDA stan a v ňom divadlo na Hojdačke, cvičenie jogy, meditácie aj čítanie. To bude fantastickou oddychovou platformou pre všetkých, bez rozdielu veku.

K tomu všetkému nesmie chýbať chutný eko catering mysliaci aj na vegetariánov či vegánov, pokus o čo najmenšie množstvo odpadu na festivale, eko stanové mestečko a veľa ďalších sprievodných aktivít. Už nie je na čo čakať, prázdniny nemôžete zakončiť lepšie ako na festivale NATURE!

Motto festivalu NATURE: “…až keď bude otrávená posledná rieka a vyrúbaný posledný strom, snáď pochopíme, že peniaze sa jesť nedajú. Nedovoľme nám prísť až sem…”

Program ako aj všetky ďalšie informácie sú na webe festivalnature.sk alebo sociálnych sieťach Facebook či Instagram.

Lístky v predaji na Predpredaj.sk

Pr článok Nature festival
0
Uložiť článok
Komentovať