Foto: Wikimedia.org

Michaela / / Lokál
Koľkokrát deti počujú, že ich rodičia nemajú čas?

Tvrdili, že sú pracovne vyťažení a preto nemôžu si prísť pozrieť finálový zápas dedinskej futbalovej miniligy, v ktorej exceluje ich potomok. Bill Gates však ukázal, že čas na vlastné deti sa dá nájsť, aj keď patríte medzi najvyťaženejších ľudí na planéte.

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft corporation, Bill Gates, včera navštívil Šamorín. Na Slovensko však neprišiel z pracovných, ale zo súkromných dôvodov. Muž, ktorý patrí k najbohatším mužom planéty, nezabúda na svoju rodinu. Trojnásobný otec prišiel podporiť 21-ročnú dcéru Jennifer Katherine, ktorá si ako členka štvorčlenného amerického tímu prišla zasúťažiť na jazdeckom podujatí Pohár národov.

Tento sympatický čin určite potešil Jennifer Kathrine Gates. Musí to byť skvelý pocit, keď sa môžete spoľahnúť na podporu svojich rodičov. S napätím sledoval súťaž z tribúny, pričom nestál o pozornosť médií. Prišiel len podporiť svoju dcéru. Spravil to, čo by malo byť pre každého otca samozrejmosťou. A ak si dokáže nájsť na takýto krok tento zaneprázdnený muž, ani pre ostatných by práca nemala byť výhovorkou.

Tak sa zdá, že charakter Bila Gatesa nepokazili peniaze. Spolu s manželkou Melindou si založili nadáciu, v ktorej sa snažia bojovať proti chorobám a chudobe. Nie je mu ľahostajné to, čo sa deje okolo nás. Pozitívny je aj fakt, že ani v Šamoríne pri pretekoch by ste ho nevideli hľadieť na displej smartfónu. Voľné chvíle si vypĺňal knihou.

Táto súťaž však bola pre tím, ktorého súčasťou je aj jeho dcéra, dôležitá. Riaditeľ pretekov Denis Monticolo sa pre portál noviny.sk vyjadril, že Pohár národov je medzinárodná súťaž, ktorá je zároveň kvalifikáciou na Svetové jazdecké hry v Spojených štátoch v roku 2018. Celkovo sa ho zúčastnilo 11 tímov.

Mnohí sa možno zdvihnú zo stoličky s argumentom, že Gates má na podporu svojej dcéry dostatok finančných prostriedkov. Veď jeho majetok sa v súčastnosti odhaduje približne na  89,9 miliárd dolárov. Ale pozornosť nie je len o peniazoch. Niekedy stačí vstať z gauča, vypnúť televízor a ísť na upršaný štadión povzbudiť svoje dieťa. Výraz jeho tváre, keď vás tam zbadá, je určite na nezaplatenie.

Pozri aj: Tehotná žena chce za každú cenu zaujať. Ak nedostane 4-tisíc retweetov, pôjde na potrat

noviny.sk, wikipedia.org
Komentovať (0)