Foto: twitter.com (Siberian Times)

Zbierať môžeme naozaj kadečo. Táto nezvyčajná zbierka, ktorá pred časom šokovala (nielen) ruské média, otriasla celým svetom.

Táto zbierka naozaj nemá obdoby. Celkovo obsahuje 27 párov amputovaných rúk. Komu však napadla takáto zvrátenosť? Šokujúci nález šokoval nielen miestnych rybárov, ktorí sa môžu pochváliť takýmto nezvyčajným „úlovkom,“ ale i celý svet.

Túto hrôzostrašnú zbierku objavili 8. marca 2018 sibírski rybári loviaci na rieke Amur, neďaleko ruského mesta Chabarovsk, ktoré sa nachádza v blízkosti čínskej hranice. Ako to už býva, nikto netuší, odkiaľ pochádza taška plná amputovaných končatín, kto je majiteľom tejto zbierky ani to, komu patria končatiny. Tam, kde nie sú odpovede na oprávnené otázky, prichádzajú na rad konšpirácie. Miestna polícia sa k prípadu nevyjadruje a keďže začalo vyšetrovanie, na všetky informácie udelila embargo.

Zlodeji či ukradnuté mŕtvoly?


Do popredia sa dostávajú najmä dve teórie. Prvá vraví o tom, že ruky by mohli patriť zlodejom, ktorých prichytili pri čine. Asi sa samozvaný vykonávateľ spravodlivosti rozhodol postarať sa o poriadok starým známym spôsobom. Kedysi totiž to nebolo nič neštandardné, keď zlodejovi odťali ruku, ktorou sa dopustil priestupku. Táto teória nás vracia do praktík o niekoľko storočí späť, no má jednu trhlinu. Akosi sa nenašli žiadni živí jedinci, ktorí by sa hlásili k chýbajúcej končatine.


Druhá teória je nemenej desivejšia ako tá prvá. Vychádza z predpokladu, že amputované ruky pochádzajú od ukradnutých mŕtvol, ktorým odťali ruky preto, aby sa nedali len tak ľahko identifikovať. Táto teória sa zdá pravdepodobnejšia, keďže pri rukách sa našiel zdravotnícky materiál z nemocnice. V súčasnosti amputované končatiny boli odoslané do forénzneho laboratória, kde sa podrobia ďalšej analýze. Kto však stojí za touto absurdnou zbierkou, je nateraz neznáme a uvidíme, či sa to vôbec zistí.

Pozri aj: Príbeh rodiny, ktorá utiekla pred ruským režimom do sibírskej divočiny, kde strávila celých 40 rokov. Netušili ani len to, že prebieha 2. svetová vojna

metro.co.uk, allthatsinteresting.com
Príbehy
0
Komentovať (0)