Najmenej desať osôb utrpelo zranenia krátko pred polnocou v noci na sobotu pri nehode autobusu so slovenskou poznávacou značkou na diaľnici v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. TASR informuje podľa agentúry APA a stanice ORF.
Nehoda sa stala pri obci Thalgau. Autobus smeroval do Viedne a vodičom bol 57-ročný Slovák. Narazil do betónovej zábrany oddeľujúcej jazdné pruhy v úseku, kde sa uskutočňujú práce na ceste. Diaľnica bola v mieste nehody uzavretá na približne šesť hodín.
Na mieste zasahovalo viacero sanitiek a vozidiel záchranných zložiek i hasiči. Zranené osoby boli prevezené do nemocníc. Stav troch z nich je vážny.
Rýchlosť autobusu bola v čase nehody približne 100 kilometrov za hodinu, píše APA. Najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku je však 60 kilometrov za hodinu. Úrady príčiny nehody vyšetrujú. Miestna polícia uviedla, že vodič nebol pod vplyvom alkoholu, dodáva APA.
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september
Lukáš ukazuje, ako cestovať lowcost: Chorvátsko je v letnej sezóne drahé, odporúčam Albánsko či Gruzínsko
Navštívili sme rozárium, ktoré je unikátom: Je zadarmo a ruže ako tam nikde inde na Slovensku nenájdete
Boli sme na poľskej Sahare: Pohyblivé duny nás očarili, takúto púštnu krajinu inde v Európe nenájdete














Nahlásiť chybu v článku