Foto archív: Tomáš Kucka

Chalani z Liptova natočili odvážne a vtipné video, ktoré vás možno inšpiruje začať otužovať.

Takí „obyčajní“ chalani z Liptova. Žijú nevšedný život plný akcie a hlavne zábavy. Milujú svoju domovinu a svojimi videami chcú ľuďom priblížiť krásy svojej domoviny, Liptova.

Traja kamaráti, teraz natočili prvé video, kde sa otužovali na Liptovskej Mare, pri teplote -8°C. Video sa nám v redakcii veľmi páčilo a okrem rešpektu, ktorý sme pri pozeraní na neho mali, sme sa aj dobre zabavili.

Môžete sa nám predstaviť?

Foto archív: Tomáš Kucka

Ahojte! Sme chalani z Liptova, ktorí milujú aktívny život a stále hľadajú nové, zdraviu prospešné aktivity, ktorými sa bavia. Sme kamaráti už niekoľko rokov a všetkých nás spája to, že aj keď sme už „dospelí“, stále sa vieme baviť a užívať si život naplno, ako malé deti.

Ako dlho sa už venujete otužovaniu?

Foto archív: Tomáš Kucka

Otužujeme už zhruba 2 roky. Úplne sme tomu prepadli a okrem takýchto labužníckych výletov s vypilovaním ľadu, nám nerobí problém vyzliecť sa ani počas turistiky a vyčľapkať sa v nejakom z našich horských potokov. Je to vždy výzva a sranda zároveň.

Čo je na otužovaní najlepšie a naopak najhoršie?

Foto archív: Tomáš Kucka

Najlepší je určite pocit, keď vyjdeš z vody a tvoje telo zaplaví enormné množstvo endorfínov. Návykový pocit. A najhoršie? Asi len to, že sa na Slovensku nedá otužovať takto v ľade počas celého roka. Je to skvelá atmosféra.

Je otužovanie vhodne pre každého? Ako sa s ním začína?

Foto archív: Tomáš Kucka

Na internete je veľa odporúčaní, kto môže otužovať a kto nie. Všeobecne platí, že každý zdravý človek sa otužovať môže, bez ohľadu na vek ale s prihliadnutím na svoje terajšie schopnosti. Pretože otužovanie nie je len o kúpaní v ľadovej vode, ale aj napríklad o každodenných studených sprchách, ktoré fakt môže robiť každý. A tie ťa postupne pripravia aj na taký ľadový kúpeľ, aký sme mali my vo videu.

Čo zažívate behom chvíľky keď ste v ľadovej vode? Aké máte pocity na tele či na duši?

Foto archív: Tomáš Kucka

Vždy po vstupe do vody nám trošku „vybije“ dych, ale to človek rozdýcha prvými pomalými nádychmi nosom. Následne vie byť voda veľmi nepríjemná, ale to tiež trvá len niekoľko sekúnd a v ďalšej fáze si už človek ani neuvedomuje, že je v studenej vode a začne sa cítiť dobre. Túto fázu treba na sebe veľmi dobre pozorovať a neprepaľovať to zbytočne dlhým pobytom vo vode, ak sa na to necítiš. Ak ťa nebodaj začne klepať priamo vo vode, je čas ísť von a zohriať sa. Však to vyskúšaš aj nabudúce. Najviac benefitov z otužovania je aj tak práve počas prvých dvoch minút, takže všetko navyše je už len trénovanie výdrže.

Vašim prvým video ste nastavili vysokú latku. Aké ďalšie videá plánujete natáčať? Budú čisto len o „otužovaní“? Či chcete prezentovať drsný liptovský život?

Foto archív: Tomáš Kucka

Drsný? (smiech). Je to ako hovoríte, naše prvé video, a sami vieme, že sa máme v čom zlepšovať a aktívne na tom pracujeme. Videá budú o našom živote. Vo veľa smeroch žijeme iný život, ako je konvenčne zaužívaný, radi vystupujeme z komfortnej zóny a stále hľadáme nové výzvy. Tiež sme hrdí na to, že sme z Liptova a tento región chceme v našich videách prezentovať tak, ako ho vnímame my. Myslím si, že tém a krásnych miest na Liptove je fakt veľa a bude čo točiť. Už teraz sa veľmi tešíme na všetky naplánované projekty na tento rok.

Čomu sa venujete vo voľnom čase popri otužovaniu?

Foto archív: Tomáš Kucka

Pohyb v akejkoľvek forme, ktorá nás baví – workout, turistika, plávanie, skialpy, nejaké šprinty do kopca a pod. Každý vedieme inú firmu, doma máme skvelé manželky a cez leto budeme mať (Tomáš a Jano) už aj synátorov, takže momentálne prežívame aj takéto krásne momenty.

Nás ste dostali. Kde vás môžu ľudia sledovať?

Foto archív: Tomáš Kucka

Určite na instagrame, tam sme teraz najaktívnejší a okrem príspevkov o tom kde sme, čo robíme a ako žijeme, každý deň plníme aj naše instastory aktuálnymi informáciami z daného dňa. A myslím, že to fakt nie sú nudné dni, však posúďte sami.

Instagram: @tomi_vegan, @jano_z_mociara, @mike_anor

Youtube: Liptaci

Dosť bolo rečí, vychutnajte si luxusné video od chalanov, po ktorom nám behá mráz po chrbte.

Chalanom držíme palce a myslíme si, že o nich toho budeme ešte veľa počuť a dúfame, že aj vidieť.

Najnovšie články