Foto: Pixabay

Michaela Galambošová / / Veda
Dobrá správa pre pánov tvorstva. Už nemusíte mať miesto brucha radiátor.

Ale vám odľahlo, však? Napodiv ženy netúžia po princovi Krasoňovi, ktorý by im bral z kúpeľne kozmetiku. Podľa výsledkov štúdie Floridskej štátnej univerzity sú šťastnejšie páry tie, v ktorých ženy majú pri sebe menej atraktívneho partnera. A má to svoju logiku.

Pred nejakým časom mi pípla SMS správa od mojej kamarátky. Odhodlala sa na rande cez internet a rozhodla sa so mnou podeliť s dojmami: „Je škaredý a chudý. Dokonca sa mu začína robiť plešina. Neviem, či si ho naše budúce deti budú pamätať aj s vlasmi, no jedno je isté. Chcem ho!“ Nakoniec sa zaňho vydala. A dieťa stihli ešte pred jeho celoplošnou plešinou. A majú sa radi, a to napriek všetkým prekážkam, ktoré museli prekonať. No platí to aj paušálne? Tak sa zdá, že áno. Menej príťažliví muži sú skôr stavaní na dlhodobý vzťah. Okrem toho atraktívni ľudia majú paradoxne oveľa ťažšie nájsť si životného partnera. Prečítať si o tom môžete tu. 

Kvôli čomu funguje model Kráska & zviera?

pixabay.com

Možno za to môže ženská ješitnosť. Žena sa (prirodzene) chce cítiť príťažlivejšie a atraktívnejšie ako muž. A ako to už býva, vo vzťahu nemôžu byť pekní obaja. Floridská štátna univerzita k tomu prikladá aj svoje zistenie, odvodené zo štúdie, ktorej sa zúčastnilo celkovo 113 novomanželských párov. Mali už pár rokov po dvadsiatke, takže sa predpokladalo, že vedia, čo chcú. A prišli na niečo prekvapivé. Menej atraktívni muži (radšej sa vyhneme pojmu škaredí), sa museli viac snažiť, aby potešili partnerku. Preto sa ju snažili zasypať darčekmi, pozornosťou, ba dokonca sa činili aj v posteli. Ženy sa vplyvom pozornosti od mužov cítili oveľa príťažlivejšie a šťastnejšie. A to je predsa zmysel, však?

Život s „hezounom“ nie je med lízať

Photo by Sebastian Cole on Unsplash

Mnohé ženy sú radi, že majú pri sebe dokonalého Adonisa. No táto štúdia si posvietila aj na nich. Ukázalo sa, že ženy cítili negatívny tlak od svojich partnerov. Mali pocit, že sa musia viac snažiť, aby zostali stále žiadúce. K tomu patrí nielen cvičenie, diéty a tona kozmetických prípravkov, ale aj postupná strata sebadôvery. Žena nadobúda pocit, že je menej atraktívna, čo môže viesť k rade ďalších komplexov. Okrem toho len máloktorá žena by dokázala mužovi tolerovať, že v kúpeľni trávi oveľa viac času než ona.

A na záver jedna pikoška. Je vedecky dokázané, že atraktívni muži nemajú priveľkú chuť pomáhať svojej manželke. Preto je lepšie, ak sa upokojíme aj s (ne)dokonalou verziou. Pevne dúfame, že výsledky štúdie potešili nejedného chlapa. To však neznamená, že sa musia výzorovo úplne opustiť, však?

Pozri aj: Okamžite prestaňte robiť týchto 8 vecí. Podľa psychológov nás robia menej atraktívnymi

ladbible.com

 

0
Komentovať (0)