Foto: MovieStillDB.com

Včera mala premiéru prvá epizóda poslednej série Game of Thrones.

Na Slovensku sa tejto premiéry dočkáme dnes večer. Diváci, ktorí však nebudú chcieť zhliadnuť najpopulárnejší seriál všetkých čias legálnou cestou, sa pravdepodobne uchýlia k webom tretích strán a torrentom. Experti však varujú, že streamovanie či sťahovanie (nielen) tohto seriálu z neoficiálneho zdroja môže byť mimoriadne nebezpečné.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podobné weby nie je problém vyhľadať cez klasický search engine, avšak toto nezaručuje, že ich obsah je bezpečný. Práve naopak. V prípade niečoho tak populárneho ako je seriál Game of Thrones by diváci, ktorí plánujú seriál nelegálne stiahnuť, mali rátať s vysokým rizikom. Ak dúfate, že seriál uvidíte zadarmo, majte na pamäti, že čelíte niekoľkým hrozbám.

Môže sa javiť nevinne

Aj keď sa daný súbor môže tváriť, ako najnovšia epizóda Game of Thrones, v skutočnosti by mohlo ísť o vírus alebo malware. Ten môže nainštalovať do vášho zariadenia súbory, vďaka ktorým môžu hackeri voľne kradnúť vaše osobné dáta či bankové údaje,“ hovorí bezpečnostný poradca Javvad Malik pre Independent. Napriek týmto rizikám však väčšina dospelých ľudí nemá problém sťahovať svoj obľúbený seriál.

Práve prvá a posledná epizóda so sebou nesú najväčšie riziko toho, že budú obsahovať malware. Veľmi frekventovanou hrozbou na podobných weboch je phisihing,dodáva pre Independent poradca pre súkromie Paul Bischoff. Pokiaľ je pre divákov nevyhnutné navštevovať podobné stránky, podľa Bischoffa by mali previesť niekoľko bezpečnostných opatrení.

Medzi tie samozrejme patrí aktivovaný poriadny antivírus ako napríklad Norton, McAfee alebo Panda. Využitie Adblocku zasa pomôže k tomu, aby sa vám nezobrazovali falošné zavírené reklamy a VPN adresa ukryje vašu skutočnú identitu pred potenciálnym nebezpečenstvom.

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články