foto: twitter.com (ingamemods.com/Nujnuj Capistrano)

A ako to už býva, vedci majú (opäť) problémy s jeho identifikáciou.

Ani ryba ani rak. Vlastne ani veľryba, ani delfín. Na pláži v mestečku Maasin, ktoré sa nachádza na ostrove Leyte patriacom Filipínach, sa našiel naozaj podivný živočích. More vyplavilo 9,7 metrovú „príšeru,“ ktorú zatiaľ vedci nevedia jednoznačne identifikovať.

Vždy nás trošku prekvapí takéto zistenie, pretože si myslíme, že vedci majú dokonale zmapovanú väčšinu podmorskej flóry a fauny. Keď ich pozornosti ujde nejaký mikroskopický živočích, to vieme pochopiť. No ako to, že ich očiam unikla taká obrovská príšera?

Nezvyčajný živočích prekvapil miestnych rybárov

S identifikáciou živočícha sa trápia zamestnanci z Úradu pre rybolov a vodné zdroje a veru niet sa čomu čudovať. Najviac sa prikláňajú k tomu, že to môže byť veľryba, no telo je už v dosť pokročilom štádiu rozkladu, čo im značne komplikuje identifikáciu. Nujnuj Capistrano sa snažil čo najviac zdokumentovať túto udalosť, a preto urobil množstvo záberov. Keď sa išiel prejsť na pláž, určite nečakal, že narazí práve na túto príšeru. Vraj poriadne smrdela, dielo času a skazy už urobilo svoje.

Tak sa však zdá, že Filipíny sú magnetom pre takéto čudesné tvory. Vo februári tohto roku tam objavili telo 6-metrového chlpáča, o ktorom si mysleli, že je to doposiaľ nepoznaný živočíšny druh.

A možno sa niet ani čomu čudovať. V okolí filipínskych ostrovoch žije niekoľko druhov veľrýb a podľa vedeckej pracovníčky Lucy Babey až 10 percent mŕtvych tiel delfínov a veľrýb more vyplaví na pobrežie. A toto je tiež s najväčšou pravdepodobnosťou jedna z nich.

Pozri aj: Ľudia v Mexiku ostali v počas búrky v šoku. Z neba padali spolu s dažďom aj ryby

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy