Foto: Profimedia

Tomás Gimeno s dcérami zmizol 27. apríla z ostrova Tenerife, pričom ich matke sa vyhrážal, že už ich nikdy neuvidí.

Vyšetrovatelia našli na morskom dne neďaleko Kanárskych ostrovov telo dievčatka, ktoré spolu s jej sestrou pred niekoľkými týždňami bez povolenia matky odviedol ich otec.

Koroner potvrdil, že telo nájdené vo vreci priviazanom o kotvu v približne tisícmetrovej hĺbke patrilo šesťročnej Olivii, staršej zo sestier. Špeciálne oceánografické výskumné plavidlo, ktoré pomáha s pátraním, našlo neďaleko aj ďalšie podobné vrece. To však bolo prázdne. Informovala o tom španielska Civilná garda s tým, že pátranie po ročnej Anne a otcovi dievčat, Tomásovi Gimenovi, pokračuje.

Začali sa veľké protesty

Predstavitelia národnej i regionálnej vlády v piatok odsúdili smrť Olivie a vyjadrili podporu matke dievčat Beatriz Zimmermann. Ženskoprávne organizácie naprieč Španielskom vyzvali v piatok na protesty proti nedávnemu nárastu násilia voči ženám, ktorého páchatelia často využívajú deti, aby čo najviac ublížili svojim obetiam.

Gimeno s dievčatami zmizol 27. apríla z ostrova Tenerife. Ich matka, ktorá sa s otcom detí rozviedla, vyšetrovateľom povedala, že sa jej vyhrážal, že už ich nikdy neuvidí. Vyšetrovatelia spustili pátranie na súši i na mori, no neskôr, keď našli opustený Gimenov čln, ho zúžili na vody pri Tenerife.

K pátraniu sa pridal aj Interpol, ktorý zverejnil fotografie dievčat a tiež takzvané „žlté upozornenia“ o pátraní po nezvestných.

0
Uložiť článok
Komentovať