Foto: Chodník korunami stromov

Prechádzka v korunách stromov, ktorú budú môcť turisti zažiť v Bachledovej doline, sa odkladá.

Návštevníci Bachledovej doliny si budú musieť na prechádzku do korún stromov počkať. Stavba chodníka sa po necelých dvoch mesiacoch chýli do finále, no chýbajú jej ešte posledné úpravy. Dokončujú sa montážne práce a úpravy okolia tak, aby bol chodník pripravený pre prvých turistov.

Otvorenie sa posúva kvôli počasiu a nepriaznivým podmienkam, čo značne spomalilo záverečné práce na chodníku. „Po dnešnom dni a predpovedi na najbližšie dva dni nám jej zabezpečenie pri prácach vo výške aj 24 m vo vetre a daždi výrazne spomaľuje postup prác. Žiadame vás preto, o pochopenie presunutia termínu otvorenia na piatok 29. septembra 2017,“ píše sa na ich facebookovej stránke.

Chodník korunami stromov

Samotný chodník má dĺžku vyše 600 metrov a šírku 180 cm. Po bokoch chodníka je zábradlie s kovovou sieťou do bezpečnej výšky 120 cm. Chodník je v celej dĺžke bezbariérový so stúpaním 2-6% a vhodný tak pre seniorov ako aj pre malé deti a rodiny s kočiarmi. Na chodníku je niekoľko adrenalínových a edukačných zastávok zaujímavou formou informujúcich o miestnej prírode, lese a živote v ňom.

Chodník korunami stromov

„Celodrevená konštrukcia chodníka je osadená v lesnom poraste tak, aby svojou existenciou nenarúšala ekosystém lesa a zároveň návštevníkom ponúkala pocit bezprostredného dotyku s jedinečnou časťou prírody,“ uviedla marketingová manažérka špecialistka zo strediska Bachledka Ski & Sun Martina Múdra.

Chodník korunami stromov

Na stavbu chodníka sa spotrebovalo vyše 1 000 m³ dreva (Duglaska tisolistá a Smrekovec opadavý), ktoré je na stavbe použité bez povrchovej úpravy. Doskami z chodníka by sme mohli vyložiť cestu zo Ždiaru až do Kežmarku. Ich celková dĺžka je totiž až 22 km.

Chodník je zakončený špirálovitou 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou s panoramatickou podestou. V strede podesty je umiestnená bezpečná pochôdzna sieť. Pohľad pod chodidlá je však len pre tých odvážnejších. Nádherný výhľad sa návštevníkom naskytá nielen z veže, ale aj celej trasy chodníka. Ako na dlani sa rozprestierajú Belianske Tatry, Pieniny i malebné Zamagurie.

Chodník korunami stromov

Malých turistov poteší nové detské ihrisko, bobová dráha a iné detské atrakcie v stredisku. Začiatkom októbra pribudne na veži 67 metrov dlhý suchý tobogan, ktorý bude zábavnou alternatívou ako si skrátiť cestu z veže nadol.

Chodník korunami stromov

K samotnému chodníku sa turisti dostanú sedačkovou lanovkou z Bachledovej doliny alebo peším cca 40 min. výstupom z Bachledovej, Malej Frankovej a Jezerska. Cena vstupu pre dospelú osobu je 8 eur, pre deti, seniorov a rodiny sú pripravené zľavnené lístky. Chodník bude s výnimkou povinnej odstávky lanovky otvorený celoročne.

Ak by ste mali záujem o dve vstupenky, vyhrajte lístky spolu s nami TU.

Pozri aj: Na území Slovenska a Maďarska vznikne nový národný park. Spoluprácou oboch krajín sa tak podporí ochrana prírody v okolí Dunaja

TS
Uložiť článok

Najnovšie články