Bratislavské vydavateľstvo Batelier Records prichádza s novinkou, ktorá má už teraz na Slovensku nečakane veľa priaznivcov. Prešovská reggae/world music formácia N30 Akustika vydáva debutový album pod názvom „Vnímaj to...

n3o krstBratislavské vydavateľstvo Batelier Records prichádza s novinkou, ktorá má už teraz na Slovensku nečakane veľa priaznivcov. Prešovská reggae/world music formácia N30 Akustika vydáva debutový album pod názvom „Vnímaj to svetlo“ s dvanástimi skladbami, z čoho jedna je inštrumentálna. Vonku je aj aktuálny singel s videoklipom ku skladbe „Duchovná revolúcia“. Skupina odpromuje nový album 18. októbra v bratislavskom klube Batelier. 

Zoskupenie, ktoré je hudobným spojením mohutného kontrabasu, akustickej gitary, rezkých husličiek, rytmického cajóna a píšťaly vznikla v roku 2012, no už teraz má za sebou množstvo odohraných koncertov. V hudbe N30 Akustiky necítiť len vplyv ďalekej Jamajky, ale aj tatranského ducha.

„K tvorbe nás inšpiruje každodenný život v prítomnosti, precítenie ľudstva a prírody ako celku. Tiež aj možnosť motivovať poslucháča k pokojnému a radostnému užívaniu si a uvedomeniu. Svet je krásny a stačí, aby sme sa ho mi ľudia snažili tvoriť taký aký chceme, a na to je potrebné zǎcať od seba a vedieť čo chceme. A to je duchovná revolúcia.“ 

Debut je pritom hudobne veľmi bohatý: ide o zmes folku, reggae a príbuzných žánrov, čím hudobníci vytvorili skutočne unikátny a svojský „sound“, uviedol Poky z Batelier Records. „Lyricky je album viac než podarený a Dominik Varchola v ňom prezentuje svoje textárske umenie a schopnosť zladiť inteligentné texty so silným odkazom s chytľavými melódiami,“ doplnil.

n3o akustika2Album bol nahrávaný v prešovskom štúdiu Za Kalváriou u Martina Sejka, ktorý sa postaral aj o finálny mix a master. Hostia doplnili CD o akordeón, trúbku, trombón, elektrickú gitaru, či beatbox. Vokálom zas album obohatili speváci Poky a Erik z Medial Banana a Turne.

Skupina v zložení Dominik Varchola (spev, píšťala), Filip Činčala (kontrabas), Pavol Kovaľ (gitara, vokál), Filip Lipka (husle), Miro Szirmai (perkusie) vznikla v r. 2012.

Pevné jadro formácie sa vytvorilo stretnutím Dominika Varcholu, ktorý je tiež hlavným textárom, Filipa Činčalu a Paliho Kavľu. Svoj prvý koncert odohrali v Prešove, kde ešte ako trio predstavili prvé tri pesničky. Z pôvodne „elektrickej kapely“ (bicie, el. gitary, el. basa, atď.) s názvom N3O a Med Jam Band hrávajúcej reggae, hip-hop, funky, vznikol nápad realizovať akustický projekt, ktorý sa ujal. Kapelu potom obohatili ďalší členovia: huslista Filip Lipka a cajonista Tomáš Bocko, ktorého po čase nahradil perkusionista Miro Szirmai.

Chalani svoj debut oficálne pokrstia už túto sobotu (18.10.) v bratislavskom Batelieri, kde vystúpia aj so svojím spriazneným Rebelution Soundom.

Ak by vás zaujímalo kde ešte by ste si mohli N3O Akustiku pozrieť, tu sú termíny ich pripravovanej tour:

8.11. Levice, Na kus reči
14.11. Tatranska Lomnica, Switch club
15.11. Liptovský Mikuláš, Adventure music club
16.11. Ružomberok, Panoptikum
22.11. Považská Bystrica, Umelci B2 Club
4.12. Nitra, Trafačka
6.12. Prešov, Wave Club

[youtube -vUSya_9qe0 720 410]