Itafilm, YouTube

Čierna komédia Denník rušňovodiča o nevinných vrahoch prichádza do slovenských kín.

Podľa štatistík každý rušňovodič počas svojej kariéry usmrtí 15 – 20 ľudí. Faktom však je, že vlak sa za žiadnych okolností nedá zastaviť na vzdialenosti menšej ako 700 metrov – čo rušňovodičov automaticky zbavuje akejkoľvej zodpovednosti. Tento strašidelný fakt sa stal inšpiráciou pre vznik čiernej komédie Denník rušňovodiča, ktorá príde do slovenských kín už 4. mája.

Šesťdesiatročný rušňovodič Ilja má v práci na konte neslávny rekord – 28 zabití za kariéru. Rušňovodičom sa stal rovnako ako jeho otec a dedo a na prahu dôchodku predáva štafetu svojmu adoptívnemu synovi Simovi. Sima sa však odmieta zmieriť s faktom, že by sa stal vrahom. Kolegovia mu síce tvrdia, že sa nehode nevyhne, no dni ubiehajú a nešťastia Sima obchádzajú. Ilja začína mať obavy, že sa z jeho syna „poriadny“ rušňovodič nestane, a tak berie veci do vlastných rúk…

Režisérom Denníka rušňovodiča je srbský veterán Miloš Radović, ktorý je držiteľom viac než šesťdesiatich medzinárodných ocenení, medzi ktorými nechýba Cena poroty na MFF v Cannes. Na konte ma tri celovečerné filmy, štyri televízne seriály a päticu divadelných hier. V hlavnej úlohe starca a “rekordéra” Ilju sa predstaví jedna z najznámejších tvárí balkánskeho filmu, Lazar Ristovski. Herec známy ako Crni z Undergroundu legendárneho Emira Kusturicu či ako boxer zo Sudu prachu Gorana Paskaljevića je zároveň producentom filmu. Film Denník rušňovodiča bol srbským národným nominantom na tohtoročné Oscary.

Čierna komédia Denník rušňovodiča má slovenskú premiéru 4. mája 2017. Na vaše plátna ju prinesie spoločnosť Itafilm.

Itafilm
Príbehy
0
Komentovať (0)