Foto: Youtube (ExpressandStarNews)

/ 0 / Ľuboš Belko
Táto homosexuálna svadba v Spojenom kráľovstve je niečím nezvyčajná. Šťastní novomanželia sa totiž hlásia k islamu.

Dvaja muži si povedali svoje „áno“ na úplne prvej homosexuálnej svadbe moslimov v Spojenom kráľovstve. 24-ročný Jahed Choudhury a jeho partner Sean Rogan sa zosobášili na radnici po dvoch rokoch spoločného života. Pre Jaheda to bol obrovský moment. Naprieč svojím životom mal neustále problémy so svojou sexualitou, a to najmä kvôli svojmu náboženstvu.

„Nebol som ďaleko od predávkovania sa, keď som sedel na lavičke a plakal. Odrazu prišiel Sean a opýtal sa ma, či som v poriadku,“ spomínal Jahed na svoje prvé stretnutie so svojím súčasným manželom. Aj napriek tomu, že to bola pre oboch veľmi šťastná udalosť, Jahedovi rodičia sa neobjavili, pretože veria, že jeho vzťah so Seanom je „choroba“.

youtube.com (ExpressandStarNews)

Jahed priznal, že pôsobí ako čierna ovca rodiny. Taktiež, že sa cítil sám ako prst, čo ho priviedlo k liekom v domnienke, že sa tak zbaví svojej sexuality. „Bol som úplne sám, nikdy som nemal rád futbal. V telke som radšej sledoval módne prehliadky. Pamätám si, že som sa cítil ako v pasci,“ zveril sa Jahed so svojou ťažkou minulosťou. „Išlo to so mnou už od školy, ľudia na mňa pľuli, hádzali po mne odpadky a nazývali ma prasaťom.“

„Pokúsil som sa zabiť, a potom som stretol Seana. Bytové družstvo nám zabezpečilo do týždňa dom, v ktorom žijeme doteraz. Seana som požiadal o ruku pred rokom v júni na jeho narodeniny. Moja rodina to vidieť nechce, je to pre nich príliš trápne. Chcem ukázať ľuďom na celom svete, že je v poriadku byť gayom a moslimom zároveň.“ Manželstvo Seana a Jaheda je veľkým krokom pre moslimskú a LGBT komunitu.

Pozri aj: Nemeckí poslanci schválili uzákonenie homosexuálnych manželstiev

ladbible.com


Komentovať (0)