Reuben Wu

Keď si predstavíme sopku, automaticky sa nám k tomu priradí červená roztavená hornina, ktorá z nej chrlí – láva. Na ostrove Jáva je to...

Keď si predstavíme sopku, automaticky sa nám k tomu priradí červená roztavená hornina, ktorá z nej chrlí – láva. Na ostrove Jáva je to ale celkom inak. Nachádza sa tu totiž vulkanický komplex nazývaný Ijen, konkrétne vo východnej časti ostrova. Táto oblasť je bohatým náleziskom síry, a práve tá zapríčiňuje netradičné sfarbenie lávy do zafírovo modrej. Fotograf Reuben Wu sa do tejto oblasti vydal, aby vám mohol ukázať, že ide o skutočne nádherné miesto!

Článok pokračuje pod videom ↓
Reuben Wu
Reuben Wu

Takto vyzerá vulkanický komplex z diaľky. Vo vnútri kráteru má síra teplotu viac ako 530°C!

Reuben Wu
Reuben Wu

Cesta za modrou lávou nie je jednoduchá. Reuben musel najskôr 2 hodiny stúpať a potom následne 45 minút klesať dnu do kráteru.

Reuben Wu
Reuben Wu

Ijen samozrejme nie je jediné miesto na Zemi, kde môžete tento fenomén vidieť. Kráter Blue Fire (angl. názov) je však najväčší na svete, preto je toto miesto napriek horšej dostupnosti veľmi obľúbené. Ak chcete vytvoriť skutočne dychberúcu fotografiu, oplatí sa počkať na noc. Mesiac a žiariaca modrá láva poskytuje skutočne nádherné divadlo.

Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu
Reuben Wu

Viac Reubenových fotografií z putovaní po Jáve nájdete tu.