Foto: instagram.com (lizagoldenreal)

Michaela / / Série
Predstavte si, že naozaj nenávidíte svoje telo. Musíte ho skutočne neznášať, keď si dovolíte prijať len 500 kalórií za deň.

Čo to je 500 kalórií? Zopár kúskov ovocia a veľa, veľa vody. Tak vyzeral aj jedálniček Lizy Golden-Bhojwan, ktorá urobila všetko na svete preto, aby dosiahla (chorý) ideál krásy. Našťastie sa dokázala spamätať skôr, než by bolo neskoro.

Možno je mojou úlohou podeliť sa so svojim príbehom. A tak naučiť ženy, aby sa mali rady také, aké naozaj sú.

Určite ste už aj vy počuli hororové príbehy, ktoré sa bežne dejú na poli odevného priemyslu. Modelky žijú z vody, z lásky alebo z túžby byť v kurze bez ohľadu na to, akú obetu budú musieť kvôli tomu vykonať. Všetky príbehy však nesú v sebe obrovskú príležitosť poukázať na nutnosť zmeny, ktorá sa musí uskutočniť vo svete modelingu. Na mólo sa musia dostať zdravé, skutočné ženy, nie vychudnuté dievčatá, ktoré kvôli podváhe stratili menštruačný cyklus. Preto má vždy zmysel o tom rozprávať.

To je aj príbeh modelky, ktorá momentálne žije v Indii. Roky pracovala v modelingu, ku ktorému sa vrátila minulý rok. Na svojom Instagrame zverejňuje profilové fotografie svojho tela, ktoré skutočne týrala. Nájdeme tam snímky od roku 2012 až po súčasnosť.

„Ten obrázok na pravo, som skutočná ja. Možno nevyzerám úplne dokonale, ale to som ja. A moja duša je neskutočne šťastná.“

V dojemnom komentári sa vyznáva, že sa musela držať váhy, ktorej dôsledok vidíme na ľavej fotografií. Jednoducho „musela byť taká,“ aby ostala v kurze a dostávala nové pracovné ponuky. Časom sa však u nej niečo zmenilo. Prijímanie obmedzenej len na prežitie sa premenilo na prejedanie. Zrazu sa jej obvod bokov prestal páčiť modelingovým agentúram a tak mala dostávala čoraz menej pracovných ponúk. „Vedela som, že príčinou, prečo ma odmietajú, je moja konfekčná veľkosť,“ napísala Liza na Instagram.

V roku 2014 si zaumienila, že sa opäť vráti do modelingu. Ale teraz to poňala inak. Chcela sa dostať do formy zdravším spôsobom než chorobným odmietaním potravy, ktoré sa striedalo so záchvatmi pažravosti. Začala cvičiť a zdravo sa stravovať. Ale aj keď sa dostala do formy a cítila sa naozaj dobre, odmietali ju. „Nebola som dosť dobrá pre VS (Victoria´s Secret) a ďalšie značky.“ 

Všetko sa však zmenilo, keď sa Lisa vybrala na výlet do Indie. Zoznámila sa tam so svojím manželom, zobrala si tam všetky veci a nakoniec sa rozhodla tam aj usadiť. A táto zmena jej veľmi pomohla. Začala sa na svoj život dívať úplne inak a podarilo sa jej vybudovať si aj nový prístup k svojmu telu, ktoré doposiaľ tak týrala.

Modelka sa ďalej zdôveruje, že aktívne cvičí, je čo chce, bez výčitiek. „Možno som nebola stvorená pre svet modelingu a na to, aby som sa predvádzala na titulkách, pózujúc pre najväčšie značky na svete, ale možno mám iné poslanie. Zaslúžim si byť šťastná a spokojná. Možno niekoho, kto bude čítať môj príbeh sa nakopne, aby sa začal viac milovať. A začne zdieľať tento príbeh, aby si ho prečítalo čo najviac trpiacich žien.“

Lize môžeme byť vďační za úprimnosť. Možno by oči kritikov našli na jej tele nedokonalosti, no v očiach toho, kto ju miluje, je dokonalá. A šťastná. A tak to má byť. Moja babka však zvykla hovorievať. „Žena bez brucha je ako hrniec bez ucha.“ Dodnes mám na pamäti aj ďalší výrok: „Aj veľká riť vie očariť.“ Myslím, že drvivá väčšina mužov bude s ňou súhlasiť.

Pozri aj: Týchto 13 ilustrácií perfektne vystihuje, ako meníme za 100 dní uhol pohľadu na každodenné veci

interez.sk, (Michaela), huffingtonpost.com
0
Komentovať (0)