Ako v živote, umení, športe či hudbe, tak aj v skateboardingu potrebuje človek pre rozvoj určitý priestor. Ak tento priestor nemá, má dve možnosti, buď sa prestane rozvíjať a bude len čakať a nadávať na to, že ho nikto nevytvorí, alebo si ho vytvorí sám.

Presne toto je základným heslom DIY skate kultúry, ktorá na Slovensku rastie príkladným spôsobom. Skateboarding si v dnešnej dobe nachádza čoraz viac priaznivcov a DIY kultúra ako jeho súčasť spája ľudí z rôznych komunít pre radosť z tvorby. Nie je v nej miesto pre nenávisť či akékoľvek rozbroje a jej zmapovanie tak bude inšpiratívne ako pre mladých skejťákov, tak pre ľudí nevyskytujúcich sa v skateboardovej komunite.

Film You’re welcome spočíva v zmapovaní jednotlivých miest, kde táto kultúra rozkvitá, a to špecifickou formou, ako je z názvu jasné, a teda formou natáčania, ktoré je verejne prístupné všetkým priaznivcom tejto komunity. Táto tour bude trvať približne dva týždne, navštívime počas nej približne 13 miest a bude na každom členovi jednotlivej lokálnej komunity, aby vymyslel prípadný doprovodný program a privolal tak lokálnu scénu.

Svoju podporu môžete vyjadriť kúpou trička „Dilalaj“ priamo na mieste alebo cez [email protected] V každom meste taktiež prebehne skate session a tvorcovia nám porozprávajú krátky príbeh tvorby ich priestoru aj so zameraním na to, prečo sa oplatí si niečo vytvoriť miesto čakania na iných.

Cesta sa začína na DIY festivale FFUD fest (11. – 13. 8.) v Seredi, odkiaľ sa posunú do Junkride parku v Šuranoch (13. 8.), po prespaní priamo v parku sa môžeme okúpať na TONA beach a posunúť sa ďalej cez Levice do Veľkého Krtíša, kde bude aj večerný program a betónovanie (14. 8.) ďalší deň (15. 8.) sa bude pokračovať v betónovaní a popri zastávke v Rimavskej Sobote sa skúsime dostať do Košíc a odtiaľ rovno do Margecian, kde nás taktiež čaká betónovanie a večerný program (17. 8.). Ďalší deň prebehne skate session v Spišskej Novej Vsi a betónovanie aj s večerným programom, presnejšie vernisáži v priestore #projektpodchod a skateboardingom v Poprade (18.8) odkiaľ sa po prehýrenej noci posunieme na Slovenský Skateboardový pohár do Žiliny (19.8). 20.8 je na pláne presun do Banskej Bystrice a zastávka vo Zvolene, odkiaľ sa posunieme do Bratislavy (21. – 22. 8.) a našu tour zakončíme na Festivale Inej Kultúry v Trnave aj so skateboardingom a záverečnou párty.

Aký je plán? Už v piatok čo tam pondelok. Kukaj tu a pridaj sa! #hybajtocit #yourewelcome #diyskateboarding #doittogether #travel #tour #dzive #trebadrec #skatetour

Posted by ArtHa on Donnerstag, 10. August 2017

Čo sa kvôli dažďu či času nestihne, dotočí sa v prípade nutnej potreby dodatočne.

A čo nám pomôže?

Prachy, benzín, autá, ľudia s kamerou, foťákom, arty, ktoré bude možné predávať, hudobný sprievod a pomocníci pri organizovaní.

Bonus na záver

Kedže ide o jeden z ArtHa projektov, súčasťou programu budú workshopy a prednášky, týkajúce sa tejto témy, ako aj zbierka starých trekov a dosiek, ktoré buď rovno rozdáme na určitých miestach, alebo ich zapojíme do budúceho projektu s detskými domovami.

Ak sa chcete pridať, nájdite našu polohu pod #hybajtocit alebo napíšte na [email protected]

TS Igor Hanečák
Príbehy
0
Komentovať (0)