Michal Blaško / / Lokál
Jednou z najzaujímavejších vecí na festivale Hviezdne noci je, že vzišiel prirodzene z lokálnej komunity a dáva príležitosť miestnym talentom.

Od 17. do 20. augusta sa v Bytči bude konať už 3. ročník multižánrového festivalu Hviezdne noci. Teraz predstavuje svoju novú vizuálnu identitu.

„Jednou z najzaujímavejších vecí na festivale Hviezdne noci je, že vzišiel prirodzene z lokálnej komunity a dáva príležitosť miestnym talentom. Preto sme dali príležitosť grafikovi Adamovi Majkovi, ktorý pre naše občianske združenie dlhodobo pracuje. Tento rok bude robiť kompletne celý vizuál festivalu,” komentuje voľbu iniciátor a riaditeľ festivalu Peter Gärtner.

Cieľom vizuálnej identity je vyjadriť, že Hviezdne noci sú predovšetkým mestský festival, ktorý ťaží z atmosféry noci. Dôležitú úlohu v ňom hrá svetlo v rôznej podobe. Podobne ako pri samotnom festivale, ktorý združuje druhy umenia nejakým spôsobom späté so svetlom: filmové premietanie, videomappingová show, hudobné koncerty.

„Adam začal pre naše združenie robiť plagáty a ďalšiu grafiku  dobrovoľnícky, keď bol ešte študent vysokej školy. A to vôbec neštudoval grafický dizajn. Postupne sa vypracoval tak, že ho prijali do profesionálnej reklamnej agentúry a dnes sa ako grafický dizajnér živí,” vysvetľuje Gärtner.

Riaditeľ festivalu pokračuje vo vysvetlení, prečo sa dobrovoľníctvo oplatí: „Je to jeden z príbehov Hviezdnych nocí. Snažíme sa našich divákov podporovať, aby rozvíjali svoje schopnosti. A nielen v Adamovom prípade to skončilo úspešným zamestnaním. Mladí ľudia nechápu, prečo by mali robiť dobrovoľníkov. Keď to však skúsia, pochopia, že to je pre nich posun vpred. Hviezdne noci tak okrem toho, že sú festivalom, ktorý prináša bohatý kultúrny program, podporujú a rozvíjajú aj zamestnanosť v regióne.“

Ak ťa zaujal festival, lístky na festival sú už v predpredaji cez portál Predpredaj.sk za zvýhodnené vstupné 16 €, respektíve 13 € pre študentov.

TS Hviezdne noci (Marek Kramara)
0
Komentovať (0)