Foto: Instagram - zomriofficial

Meme stránky si poriadne zgustli na prezidentských voľbách.

Prvé kolo prezidentských volieb je za nami a prinieslo pomerne prekvapivý výsledok, na čom sa zhodli aj odborníci. Na voľby pritom okamžite reagovali aj rôzne meme stránky na sociálnych sieťach, čím zabávajú Slovákov.

Víťazom prvého kola prezidentských volieb sa stal Ivan Korčok. Hlas mu odovzdalo 943 444 voličov, čo je 42,31 %. V druhom kole sa s ním stretne Peter Pellegrini, ktorého zakrúžkovalo 828 890 voličov, čo je 37,17 percenta.

Foto: Instagram – zomriofficial

Satirická stránka Zomri si napríklad všimla Rudalfa Huliaka v Harabinovej volebnej centrále, ktorý bol zjavne unavený a v spoločnosti ostatných ľudí zaspal. Ivana Korčoka naopak prirovnávajú k filmu Číslo 5 žije.

Foto: Instagram – zomriofficial

Ďalšia satirická stránka, Emefka, naopak prirovnáva Ivana Korčoka ku korku a Petrovi Pellegrinimu podľa nej po zistení výsledku volieb „vypadla taška z ruky“. Emefka tak naráža na Pellegriniho  prezývku „podržtaška“, ktorou je známy v satirických kruhoch.

Foto: Instagram – emefka_official

Ďalšie vtipné obrázky hovoria o tom, že prezident bude teraz na 100 % z Banskej Bystrice, či ukazujú prekvapeného Štefana Harabina, ktorý „zbadal nepriaznivé výsledky“. Iné stránky zas hovoria, že Harabinovo druhé funkčné obdobie sa môže začať.

Foto: Instagram – vivat_slovakia

Druhé kolo prezidentských volieb nás čaká o dva týždne, v sobotu 6. apríla 2024. Medzi Petrom Pellegrinim a Ivanom Korčokom sa očakáva tesný súboj a kampaň bude navyše prebiehať aj počas Veľkej noci.

Uložiť článok

Najnovšie články