Foto: facebook.com(Zig Zag Football)

Ako to vyzerá v centre diania posledných olympijských hier?

Od posledných olympijských hier, ktoré hosťovalo brazílske mesto Rio de Janeiro, už ubehol rok. Tisícky športových fanúšikov na pár týždňov upierali svoje pohľady do Brazílie, kde sa na jednom mieste sústredili najväčšie legendy. Pre Veľkú Britániu šlo o najúspešnejšie hry vôbec, domov si odniesli až 67 medailí, z ktorých bolo 27 zlatých. 

Rio bolo očitým svedkom mnohých spomienok, ktoré si budeme ešte dlho pamätať. Či už ide o svetoznámu fotografiu vysmiateho Usaina Bolta, alebo o najdekorovanejšieho olympionika všetkých čias Michaela Phelpsa, ktorý tam ukončil svoju profesionálnu kariéru. Rozmýšľali ste však niekedy, čo sa stane so všetkými novovybudovanými športoviskami, ktoré po skončení hier nemajú iné využitie?

Megalomanské komplexy, ktoré boli pripravené nielen pre súťažiacich, ale aj pre státisíce fanúšikov z celého sveta boli na najvyššej úrovni. Väčšina z nich je však dnes opustená. Hoci od ukončenia olympijských hier ubehol len rok, na budovách sa už podpísal zub času a môžeme povedať, že aj vandali urobili svoju časť práce.

World Cup Final in 2014
Olympics in 2016

The stunning Maracanã stadium in Rio has been left abandoned.

Posted by Zig Zag Football on Friday, 6 January 2017

Nie je to však úplným prekvapením. Hostitelia hier pravidelne sľubujú, že milióny dolárov, ktoré potrebujú na stavbu komplexov budú mať dlhotrvajúce využitie a vplyv či už na miestnu ekonomiku, alebo život miestnych obyvateľov. No takmer vždy to končí rovnako – opustené budovy sú odsúdené na zánik.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Pozri aj: Šokovala celý svet. Príbeh slávnej fotografie umierajúceho dievčaťa sa stal symbolom smrti 25 000 ľudí

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články