NÚCEM

Dnes maturanti bojovali s testom z matematiky.

Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vo štvrtok takmer 5000 študentov, ktorí si ju ako jeden z maturitných predmetov vybrali.

Maturitný týždeň sa uzavrie v piatok 18. marca. Žiaci budú písať testy a slohové práce zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry zo škôl národnostných menšín.

Týždeň písomných maturít v utorok 15. marca otvorili externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku 40.390 žiakov. V stredu (16. 3.) maturanti absolvovali písomnú maturitnú skúšku z cudzieho jazyka. Dnes to bola matematika.

Pre všetkých, ktorí si chcú otestovať, či by dnes v matematike uspeli, sme si pripravili menší kvíz s vybranými otázkami z dnešnej maturity z matematiky.

Úlohy z maturít boli použité so súhlasom NÚCEM. Riešenia úloh nie sú autorským dielom NÚCEM a NÚCEM nezodpovedá za ich obsah a ani za prípadné chyby. Oficiálne kľúče správnych odpovedí zverejní NÚCEM na svojej webovej stránke nucem.sk.

Poznámka redakcie: Výsledky kvízu nemusia byť správne

0
Uložiť článok
Komentovať