Foto: TASR

Minister financií Igor Matovič sa hanbí, že máme takú prezidentku SR.

Minister financií Igor Matovič sa hanbí za prezidentku SR Zuzanu Čaputovú. Ako minister uviedol na sociálnej sieti, nenávisť voči nemu prezidentku metá natoľko, že “v pohode obetuje osud 2,5 milióna detí a rodičov“.

„Do krvi bojovať proti pomoci rodinám v takto ťažkej dobe môže len človek, pre ktorého sú rodiny len čísla. A ja sa hanbím, že máme takú prezidentku. Vážne by som chcel vidieť ten uprený pohľad pani prezidentky do očí slobodnej matky s dvoma školopovinnými deťmi, ktorej chce prezidentka doslova ukradnúť 3.121 eur navyše ročne z rodinného rozpočtu,“ napísal minister financií.

Matovič dúfa že ho Ústavný súd podrží

Podľa ministra prezidentka v podaní prorodinného balíčka na Ústavný súd SR (ÚS) tvrdí aj také skvosty, že sa on ako minister verejne priznal, že chcel “zamedziť diskusii a umlčať kritikov a oponentov” rodinného balíčka.

„Strašné. Klamať z prezidentského paláca rovno ÚS, to chce iný pocit bohorovnosti. Nuž, nenávisť je zlý radca a tentokrát na ňu doplácajú nevinné rodiny. My, čo nám na pomoci rodinám záleží, dúfajme, že ústavný súd rodiny podrží, napriek prevelikej protisnahe pani prezidentky,“ uzavrel Matovič.

Najnovšie články