Masívna Burning Night párty je tu opäť, no tentokrát prináša čisto česko-slovenskú spoluprácu.

V sobotu 4.3 očakávame českú posilu a to partičku dvoch kvalitných djov Ladia Rasta a Flint, ktorí so sebou dovezú speváka Messenjaha. Chalani predstavia svoje nadupané sety v ktorých kombinujú reggae ale aj jungle a Messenjah sa postará o poriadnu live show. Zastúpenie na tejto párty budú mať v neposlednom rade aj Dji z bratislavského Natty youth soundu, ktorí vám prinášajú vždy to najnovšie z dub a reggae scény v Bratislave. 

Na svoje si prídu fanúšikovia, dub,reggae, jungle a dubwizednb. Tak neváhaj a dojdi čo najskôr. Teší sa na teba už celá česko-slovenská reggae crew.

Zainteresovaní vedia, že MessenJah už pár rokov tvorí špičku domácej Reggae/ Dancehall scény, Publikum si ale čím dalej tým viac nachádza skrz žánrami a generáciami. Kombinácia chytlavých melódií a duchaplných textov nie je vo vodách českej hudby tak obvyklá aby ju šlo prehliadnuť. Snáď i preto sa počet živých koncertov, ktoré Messenjah odspieva drží stabilne na strope.Jeho muzika sa šíri a rastie všetkými smermi tak ako sólo tak aj s Cocomanom a Dr. Karym v novom projekte „Nevereš“.

Hned prvé zverejnené nahrávky Ganja je Lék a Pašíci sa stretli s ohlasom a CD kompilácie Slizeň 2011, ktorej bola súčasťou dokonca obdržala od hudobnej akadémie cenu Anděl za žáner Reggae/Ska. Po roku nasledovala Sklizeň 2012 a hity Neni mi Jedno nebo Miluju život.

Na začiatku roka 2014 vyšla MessenJahova debutová sólo doska „Bojuj Dál!“ .

Minulý rok bol v znamení pokračovania úspešnej spolupráce na CocoJammin Kompilácii Sklizeň 2016, kde sa MessenJahpodielal na štyroch trackoch.

Ladia Rasta, milovník reggae vokálov a lámaného beatu sa poprvé s touto hudbou stretol ešte v časoch, kedy hral legendárny sound system Gardenzitty (okolo roku 2012), avšak k hraniu raggajungle a dubwize sa dostal o 12 rokov neskôr potom čo stretol svojho parťáka Flinta. Rozdielnost ich žánrového zamerania Reggae x DNB ich postupne spojila pri hraní v klube Komiks, kde nechali vzniknúť pravidelné rezidentné párty Ragga Fucking Jungle.

Natty Youth Sound od svojho vzniku v roku 2010 prezentuje štýl ako reggae, dub, jungle, dubwize, dnb,. V zložení Selecta Skandyman (reggae/mashups/jungle), selecta Bingi (dub, roots, jungle), dj Ass (Dnb) a od roku 2016 novými dvoma členmi rodiny Selekta Ferenc ( reggae, dub, steppa) dj Sample Lee( dubwis, jungle, dnb). Za roky spolupracovali napríklad s Mc Mikael (Smokaz united), Imperial Sound Army a Dan I-om, Salamanda Hi Fi, Congo Natty,Nanci a Phoebe, Congo Dubz, General Levy, Tenor Fly, Daddy Freddy, Brother Culture, Skarra Mucci, Deadly Hunta, N2K, Rauo Uhrao (Soundphreakers), Komander Ground, Simon Ekhan, Lud Dub, AbrakaDub, RybyDub, MC Grem, KattyGyal Kenta, Jahmmi Youth a Bibi Youth, Loopata Makay, Dj Simple Sample (Ghetto youths sound), Botanic Sound, Tamman, Mc Kemon, Tuff Steppas & Kingfa Redd.

Viac informácii nájdeš na Facebooku.

TS Burning Night
Príbehy
0
Komentovať (0)