Michal Blaško / / Série
Cieľom budúcnosti nie je maximalizovať svoj príjem, a tým aj maximalizovať svoje výdavky a svoje materiálne statky. Cieľom je všetko minimalizovať. Teda ak by...

Cieľom budúcnosti nie je maximalizovať svoj príjem, a tým aj maximalizovať svoje výdavky a svoje materiálne statky. Cieľom je všetko minimalizovať. Teda ak by sme radi dospeli k nejakej zmene. Veď načo máme žiť vo veľkých, prepychových domoch, z ktorých nevyužijeme pár desiatok metrov štvorcových a minieme na nich neuveriteľné množstvo energií. Miniatúrne domy sú nielen piesňou budúcnosti. Sú ekonomické, šetrné a nechýba mi ani kúsok zo štýlu. Bývať sa dá aj skromne a pri tom naozaj luxusne, ale hlavne, útulne.

Za tento projekt sa podpísala Macy Millerová. Táto mladá architektka si povedala, že postaví dom, ktorý bude malý, útulný a hlavne, lacný. Jej dom naozaj stál 9500€ (12 000 dolárov), no aj tak poskytuje všetko, čo potrebujete na pohodlné bývanie. Macy sa teraz nemusí báť o prácu, aby mala z čoho zaplatiť nájomné či hypotéku. Dom jej doslova zmenil život. Teraz si tak môže užívať život s rodinou a blízkymi oveľa viac, ako pred tým a bez stresov.

No a čo si o tomto domčeku myslíte vy? Stačil by vám?

minidom

minidom3

minidom4

minidom5Komentovať (0)