foto: Pinellas County Animal Services

Zvieratá si pri ľuďoch vytrpia hocičo. Tento smutný prípad je príkladom toho, čo sa stane, keď dospelému človeku chýba logický úsudok.

Sympatická sučka Violet, kríženec Maltezáka, doplatila na hlúposť svojej majiteľky. Tá sa rozhodla, že jej trošku upraví imidž. Srsť jej prefarbila fialovou farbou na vlasy. Keď zbadala, že psík utrpel vážne zranenia, išla s ním k veterinárovi. Prípad, ktorý nemá obdoby, sa odohral v meste Largo na Floride. 

Vraví sa, že aj cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami, a toto je tiež príklad toho, že ani „dobrý nápad“ nemusí vždy dopadnúť podľa našich predstáv. Malý psík mal niečo cez dva kilogramy a majiteľka ho skutočne milovala. Určite mu nechcela ublížiť, avšak psík za jej nezodpovedné konanie bude niesť následky po celý život.

Takmer oslepla

Posted by Pinellas County Animal Services on Mittwoch, 24. Januar 2018

Úbohý psík utrpel viaceré popáleniny v dôsledku použitia farby na vlasy, ktorá má v sebe chemikálie, ktoré sú pre psy toxické. Majiteľke psa odobrali a istý čas sa nachádzal v útulku pre zvieratá Pinellas County Animal Services, ktoré k prípadu zaujalo jasné stanovisko:

„Skrášľovanie zvierat môže byť nádherné. Prídu s novým strihom, pekne voňajú a radi sa predvádzajú. Tak to má byť. Zvieratá môžeme okrášliť rôznym spôsobom, ale NIKDY, naozaj nikdy nepoužívajte produkty, ktoré sú určené pre ľudí a nie zvieratá. Chemikálie vo farbách na vlasy sú toxické. Môžu spôsobiť popáleniny, slepotu a keď si farbu zviera náhodou oblizne, môže mu to rozleptať vnútorné orgány. Nedovoľte, aby niekto dopadol ako Violet. 

Mala opuchnuté oči, sotva videla a na telíčku mala viaceré popáleniny. Dali sme jej tekutiny, lieky proti bolesti, snažili sme sa jej vymyť čo najviac farby z kože. Potom sme ju obviazali a len čakali. A čakali a čakali. Na druhý deň sme ju oholili a videli všetky tie devastačné škody. To zviera si vytrpelo viac než dosť. Mysleli sme si, že to neprežije. Trvalo tri ťažké mesiace plné náročnej liečby, bolesti, antibiotík, lásky a bezsenných nocí. Ale táto pôvodne nádherne biela sučka to zvládla.“

Posted by Pinellas County Animal Services on Mittwoch, 24. Januar 2018

Posted by Pinellas County Animal Services on Mittwoch, 24. Januar 2018

Posted by Pinellas County Animal Services on Mittwoch, 24. Januar 2018

Boj s neistým výsledkom

Tím veterinárov netušil, či Violet nepoloží nejaká infekcia, alebo jej ešte niekedy narastú vlasy a či sa vôbec spamätá z prežitej traumy. Napriek všetkému bojovali o jej život, pričom zviera sa im odmenilo vďakou a láskou.

Nad činom pôvodnej majiteľky ostane rozum stáť. Myslela to dobre, chcela ušetriť pár eur, avšak tvorovi, ktorého mala najradšej, spôsobila neskutočné utrpenie. Vilet je v rukách nového majiteľa, s ktorým môže zabudnúť na všetko zlé.

Posted by Pinellas County Animal Services on Mittwoch, 24. Januar 2018

Veterinári apelujú, aby majitelia zvierat skutočne používali na skrášľovanie svojich miláčikov len produkty, ktoré sú na to určené. Inak ich vystavia bolesti a utrpeniu, ktoré sa dá len ťažko predstaviť.

Pozri aj:

unilad.co.uk, Facebook.com
Príbehy
0
Komentovať (0)