Foto: Instagram.com (@restaurantgiewont)

Do zoznamu michelinských reštaurácií sa pridal podnik, ktorý nájdete len pár kilometrov od slovenskej hranice.

Poľská reštaurácia Giewont získala prestížny titul, vďaka ktorému čoskoro začne lákať ľudí zo všetkých kúskov sveta. Podnik, ktorý je od slovenskej hranice vzdialený len pár kilometrov, víta hostí pestrou škálou luxusnej ponuky jedál pripravených majstrami svojho remesla. O správe informoval portál Michelin Guide.

Giewont, názov novokorunovanej reštaurácie pochádza z mena hory, na ktorú máte výhľad pri návšteve podniku. Podľa informácií z portálu Michelin Guide, podnik vedie šéfkuchár Przemek Sieradzki, ktorého produkt je kombinácia tradičných poľských a francúzskych surovín a jedál. Odvážnu kombináciu pripravuje s vyváženým výsledkom, ktorý podporí predstavivosť každého návštevníka.

Reštauráciu nájdete na poľskej strane Tatier – v obci Kościelisko. Trasu k reštaurácii si je ideálne spraviť na výlete na Orave či v Tatrách. Z takého Zuberca sa napríklad k podniku dostanete autom za približne 45 minút. Trasu je možné absolvovať aj z Popradu, či z iných častí severného Slovenska.

Gastrozážitok si tiež užijete, ak práve dovolenkujete v poľskom meste Zakopané, ktoré je od dediny Kościelisko vzdialené len 5 kilometrov. Z pohraničnej obce Suchá Hora ste tu už za 21 minút cesty autom.

Menu s údeným lososom z Faerských ostrovov, či kapustová polievka so zemiakovou penou

Čo sa týka cien, na podnik takejto úrovne a v horskej lokalite nie sú príliš prehnané. Za kapustovú polievku s jahňacím stehnom a zemiakovou penou dáte napríklad približne 15 eur. Obedové jedlá stoja v priemere 30 až 40 eur, dezert na záver vás vyjde približne na 9 eur.

V ponuke má reštaurácia aj ochutnávkové menu, ktoré stojí zhruba 88 eur. Okrem iného zahŕňa podávanie údeného lososa z Faerských ostrovov, teľací týmus, srnčie sedlo s repou a lesným ovocím, či zmrzlinu z ovčieho mlieka.

Podnik ponúka aj verziu pre vegánov, v ktorej nájdete tatarák z kalerábu, vegánsky veloute z červenej repy s 12-ročným balzamikovým octom, či jablkový koláč s mandľovou zmrzlinou. Každé ochutnávkové menu obsahuje 6 špecialít, na ktoré budete spomínať ešte roky po dojedení. Pokiaľ hľadáte ideálny priestor na luxusné rande, toto miesto je ako stvorené pre skutočných gurmánov.

Poľsko okrem na dosah položenej reštaurácie oslavuje úspech ďalších dvoch podnikov. Prvým z nich je varšavský Rozbrat 20, ktorý vedie šéfkuchár a majiteľ Bartosz Szymczak. Posledný renomovaný podnik je reštaurácia Bottiglieria 1881, ktorá minulý rok získala ako prvá reštaurácia v krajine hneď dve hviezdy. Úspech sa jej tento rok podarilo udržať, čo z nej naďalej robí najúspešnejší podnik v Poľsku.

Uložiť článok

Najnovšie články