Foto: wikimedia.org(Tomasz Sienicki)

Bola to blbosť, na ktorej sme mnohí vyrastali. Tak sa zdá, že virtuálne zvieratko chystá svoj veľký návrat!

Kto mal v 90-tych rokoch Tamagoči, bol kráľ. Závideli mu všetci spolužiaci. Teda až do chvíle, keď mu miniatúrneho „domáceho miláčika“ nezhabala učiteľka. Tamagoči však zažilo naozajstný ošiaľ. Kto mohol a komu ho dovolili rodičia, ten sa staral o virtuálnu hračku, ktorá mala stále nejaké požiadavky na svojho majiteľa. Ak ste jej podľahli aj vy, máme pre vás skvelú správu. Tamagoči sa na Vianoce dočká svojho veľkého comebacku.

Toto malé digitálne zvieratko vzniklo pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Za jeho vznik môžeme ďakovať Japonke Aki Maite, ktorá ho vytvorila. Neskôr túto hračku v tvare plochého vajíčka predávala japonská hračkárska spoločnosť Bondai, pričom celosvetovo sa predalo viac ako 76 miliónov tohto vajíčka. Ak náhodou neviete o čom je reč, radi vás uvedieme do obrazu.

Malé vajíčko s troma tlačidlami. Pre dnešné deti úplná hlúposť, no pre niektoré deti to bol hotový zázrak

Tamagotchi 0124 ubt.jpeg
Autor: Tomasz Sienicki [user: tsca, mail: tomasz.sienicki at gmail.com]Vlastné dielo, CC BY-SA 3.0, Odkaz

Tamagoči nás naučilo, aké to je o niekoho sa starať. Museli ste ho kŕmiť, hrať sa s ním, umývať ho, sledovať či je šťastné. Ak ste naňho pozabudli, ľahko sa mohlo stať, že vám zdochlo. Samotnej hračke to dodáva trošku morbídny charakter, vieme. Ale úmysel sa cení.

Staré veci sa opäť vracajú do módy


Prednedávnom svet uchvátil návrat legendárnej Nokie 3310, i keď sa nový model výrazne líši od toho pôvodného. Nie je jedinou vecou z dôb minulých, ktorá si chce opäť užiť svojich 15 minút slávy. Pri príležitosti nedávneho 20-teho výročia vzniku Tamagoči, sa spoločnosť Bandai Namco rozhodla vdýchnuť tejto (ne)zabudnuteľnej hračke druhý dych. V Japonsku už z tejto informácie vznikol masový ošiaľ.

Podľa dostupných informácií sa však nový model od toho starého bude vizuálne odlišovať. Bude menšie a ľahko ho schováte pred učiteľom. No hlavné je že to, čo sme na tejto hračke milovali, sa výrazne nezmení. Budete sa musieť i naďalej o ňu starať, hrať, sledovať úroveň šťastia, aj upratať hovienka. Je však veľká pravdepodobnosť, že toto nové virtuálne zvieratko vám nezdochne tak rýchlo,ako jeho starší, dvadsaťročný brat.

Myslíme, že nebude až takou zvláštnosťou, keď pípajúce Tamagoči nájdeme aj v rukách nejedného dospeláka. Veď občas je fajn pripomenúť si, aké skvelé bolo naše detstvo.

Pozri aj: Tento článok pochopia iba ľudia, ktorí sa narodili v 90. rokoch. Pamätáte sa, ako sme niekedy trávili leto?

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)