Foto: flickr.com (Fred Romero)

Legendárnu sochu Čumila dočasne demontovali, niekto s ňou manipuloval.

Legendárnu sochu Čumila na rohu Panskej ulice a Rybárskej brány v centre Bratislavy počas uplynulého víkendu dočasne demontovali. Zistilo sa totiž, že s ňou niekto manipuloval. Nejde pritom o ojedinelý prípad. Začiatkom septembra vandali vypáčili sochu napoleonského vojaka na Hlavnom námestí v Bratislave.

Niekto s ňou manipuloval

Bratislavská mestská polícia pri pravidelnej obhliadke zistila, že sa so sochou Čumila, ktorá tvorí jednu z turistických atrakcií v hlavnom meste, manipulovalo. „Aby sa predišlo škodám, socha sa dočasne demontovala a urobí sa pravidelná údržba jej ukotvenia,“ povedala pre TASR hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Nora Gubková.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mária Cebecauer (@mariiiceeebe),

V sobotu (24.11.) večer bola podľa Bratislavčanky Adriany socha Čumila ešte na svojom mieste. „Bolo však vidieť, že socha je posunutá, akoby ju chcel niekto nasilu vytiahnuť,“ uviedla pre TASR. V nedeľu (25.11.) nadránom sa už začali na sociálnych sieťach objavovať fotografie, ktoré upozorňovali na chýbajúcu sochu Čumila.

Foto: flickr.com (Fred Romero)

Na neďalekom Hlavnom námestí vypáčili v noci z piatka 7. septembra na sobotu 8. septembra vandali sochu napoleonského vojaka. Socha vojaka opretého o lavičku pred francúzskym veľvyslanectvom pritom tvorí tiež jednu z turistických atrakcií. Mestská polícia zaistila miesto činu a informovala vlastníka sochy, ktorým je mestská časť Staré Mesto.

Tá si sochu odviezla a zabezpečí jej prípadnú opravu. Nikto teda nemusí mať obavy, socha je v bezpečí a veríme, že sa čoskoro vráti na svoje miesto,“ podotklo v septembri hlavné mesto.

Príbehy
0
Komentovať (0)